تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۱۰:۴۳ کد مطلب 58623

ایران بازی اول را به یانکی‌ها واگذار کرد

ملی‌پوشان والیبال ایران در نخستین دیدار خود در لیگ جهانی 2015 مقابل آمریکا با نتیجه 3 بر یک شکست خوردند.

image272241به گزارش سرویس ورزشی میدان 72، تیم ملی والیبال کشومان در نخستین بازی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ صبح امروز از ساعت ۶:۴۰ در لس آنجلس به مصاف آمریکا، قهرمان دوره گذشته رفت و در پایان ۳ بر یک نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان برای آغاز مسابقه سعید معروف، عادل غلامی، سید محمد موسوی، عبدالرضا علیزاده، شهرام محمودی، فرهاد قائمی و مجتبی میرزاجانپور را به میدان فرستاد.

در ست اول مسابقه آمریکایی‌ها تیم برتر میدان بوند و در طول مسابقه اختلاف امتیاز را به ۴ یا ۵ هم رساندند. برتری آنها تا پایان ادامه داشت و در نهایت آنها ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند.

در ست دوم هر دو تیم تا امتیاز ۸ پایاپای مساوی پیش رفتند، اما آمریکایی‌ها به یک باره اختلاف را زیاد کردند و حساب ۱۳ بر ۹ شد و همین روند تا امتیاز ۲۰ بر ۱۵ نیز ادامه داشت، اما بازیکنان کشورمان در ادامه نمایش بهتری را از خود داشتند و چندین امتیاز پیاپی را کسب کردند و اختلاف به ۲ رسید و در پایان برتری ۲۵ بر ۲۲ از آن میزبان شد.

در ست سوم شاگردان کواچ در تیم ملی ایران مسابقه را بسیار خوب آغاز کردند و حتی به برتری ۱۲ بر ۵ هم رسیدند، اما به یک باره بازی از دستشان خارج شد و این آمریکایی‌ها بودند که ضمن جبران اختلاف به وجود آمده ۲ امتیاز از تیم کشورمان پیش افتادند.

در ادامه کار ملی پوشان کشورمان بازی را به تساوی ۱۷بر ۱۷ کشاندند، اما دوباره اوج گرفتند و بازی نمایش خوبی که داشتند اختلاف را به سه امتیاز رساندند و ست سوم را ۲۵ بر ۲۳ پیروز شدند.

در ست چهارم ملی پوشان کشورمان تا امتیاز ۱۴ مقابل میزبان پایاپای پیش رفتند، اما در ادامه کار این آمریکا بود که اختلاف را رفته رفته بیشتر کرد. شاگردان کواچ در امتیازهای پایانی به بازی برگشتند و فاصله را کم کردند اما در نهایت ۲۵ بر ۲۳ شکست خوردند تا در نهایت آمریکا ۳ بر یک برنده بازی شود.

در سالن۱۰ هزار نفری یو اس سی گی لن سنتر لس آنجلس بیش از ۸ هزار ایرانی حضور داشتند و تیم ملی کشورمان را به شدت تشویق می‌کردند.

بازی دوم ایران و آمریکا فردا ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد برگزار خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: