تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۶ کد مطلب 58822

امروز اسلام اعرابی در برابر اسلام ابراهیمی قرار گرفته است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروز اسلام اعرابی در برابر اسلام ابراهیمی قرار گرفته است.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، آیت الله محسن اراکی عصر دوشنبه در مراسم اختتامیه یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم دو وعده به نیکان داده است که اولین آنها حاکمیت بر زمین و وعده دوم بهشت برین در جهان دیگر است.

وی با بیان اینکه خداوند وعده حاکمیت بر زمین را در سوره نور به مسلمانان داده است گفت: این وعده در یوم الفتح تحقق خواهد یافت و در آیات آخر سوره سجده خداوند می فرماید: در روز فتح نوبت به حاکمیت نام اسلام بر روی زمین فراخواهد رسید و جایی برای لقا باقی نخواهد ماند.

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: در روزگار یوم الفتح دیگر جایی برای اسلام اعرابی وجود ندارد و اسلام ابراهیمی بر زمین حاکمیت می کند.

آیت الله اراکی در تعریف اسلام ابراهیمی گفت: تعریف و توصیف اسلام ابراهیمی در سوره صافات آمده است که اسلام ابراهیمی اسلام یکتاپرستی و وفای به دو میثاق اطاعت و نصرت و یاری است.

وی توضیح داد: میثاق اطاعت به معنای اطاعت از خداوند، برقراری حکم او و تن دادن به حاکمیت او است و میثاق نصرت یاری نیز آن است که شما هر آنچه دارید در راه خدا قرار دهید و خداوند نیز ملک زمین و بهشت برین را در اختیار شما قرار خواهد داد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: