تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۸ کد مطلب 58825

شاهکار امام (ره) حضور دین در زندگی مردم است

معاون فرهنگی و پژوهشی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: شاهکار امام خمینی (ره) ، پیاده سازی دین در زندگی اجتماعی، سیاسی و کنونی مردم ایران بود که امروزه ملت های جهان از آن الگو سازی می کنند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ؛ حجت الاسلام صادق گلزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: امام راحل با محور قرار دادن اهل بیت (ع) و دو جریان بزرگ عاشورا و مهدویت، فداکاری در راه دین و حرکت به سوی جامعه جهانی مهدی (عج) را فراهم کرد به گونه ای که انتظار فعال و حرکت دهنده جایگزین انتظار ساکت و بی نقش در عرصه اجتماع شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا، دین را که در نگاه سرمایه داری غرب و برده داری شرق مخرب جامعه بود، به عنوان محرک جامعه و نجات بخش جوامع بشری به اوج اهتمام و توجه جهانیان رساندند تا جایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی گرایشات دینی یه یک باره به عنوان حرف نخست تغییر و تحولات در اقدامات فرهنگی جوامع بشری مطرح شد.

گلزاده با بیان اینکه تجربه بی نظیر امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین الگوی رهبری دینی منجر به مقاومت و پایداری در برابر استکبار جهانی شد، ادامه داد: مقاومت و پایداری امام و امت در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، امکان تحقق مقاومت در مقابل مستکبران را فراهم کرد و ثمره آن بیداری اسلامی در جهان اسلام و عرب است.

معاون فرهنگی و پژوهشی مجمع تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: اندیشه های دینی و نوین امام خمینی (ره) باعث شد که امروزه ایران اسلامی بزرگ ترین قدرت منطقه ای مطرح باشد.

گلزاده اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از مسلمانان و پیروان سایر ادیان ایران اسلامی را الگوی خود می دانند و در واقع مردم سالاری دینی امام خمینی (ره) باعث شده که ما مقتدرترین کشور جهان در ساحت معنویت و مدنیت باشیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: