تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲ - ۱۲:۲۸ کد مطلب 58838

زنده کردن یاد امام از تهران تا سوئیس

سه مستند روح الله، سفرنامه سوئیس و امام در سالروز عروج ملکوتی امام خمینی (ره ) از شبکه مستند پخش می شوند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، سفرنامه سوئیس درباره احمد هوبر نویسنده و روزنامه نگار مسلمان سوئیسی است و در گفت و گویی با وی قبل از درگذشتش ، افکار و علاقه عجیب وی به امام خمینی (ره ) را به تصویر می کشد.

احمد هوبر نویسنده و روزنامه نگار مسلمانی است که سال ها به عنوان کارشناس مشاغل خاورمیانه مصاحبه های زیادی را با رادیوهای آلمانی، فرانسه و انگلیسی برون مرزی انجام داده است.

آلبرت آرماند که در سال 1927 در خانواده ای با مذهب پروتستان در فرایبورگ به دنیا آمد در سال 1962 به دین اسلام گروید و نام خود را به احمد تغییر داد؛ حمایت او از فتوای امام خمینی(ره) درباره سلمان رشدی موجب شد تا فعالیت های ژورنالیستی وی محدود شود؛ هوبر همواره از سوی رسانه های غربی با عنوان یهود ستیزی مورد انتقاد قرار می گرفت.

سفرنامه سوئیس روز پنج شنبه 14 خرداد ماه ، ساعت 11 صبح از شبکه مستند پخش می شود.

مستند روح الله نمایش دهنده زندگی فردی و سیاسی امام خمینی (ره) است که توسط شبکه تلویزیونی المنار به کارگردانی محمد دبوق و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تهیه شده است .

در توضیح قسمت دهم این مستند که پنج شنبه 14 خرداد ماه ساعت 15 از شبکه مستند پخش می شود ، آمده است: غروب خورشید بی غروب. خامنه ای؛ عزیز امام، امام در بیمارستان، سیر درمان امام (ره)، رحلت بنیانگذار انقلاب، انتخاب رهبر انقلاب، تشییع روح خدا، ولایت فقیه میراث ماندگار امام (ره)

مستند امام از مجموعه مستند ایران ساخته حمید مجتهدی نیز در این روز ساعت12.30 از شبکه مستند پخش می شود. این مستند کوتاه 12 دقیقه ای با صدای بهروز رضوی ، مکان هایی را به تصویر می کشد که به واسطه امام خمینی (ره) ماندگار شده اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: