تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲ - ۱۲:۳۱ کد مطلب 58841

شعار همدلی و همزبانی ملت و دولت برگرفته از آموزه های امام است

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امام خمینی (ره) همیشه بر همدلی و همزبانی مردم و مسوولان تاکید داشتند و شعار امسال رهبر معظم انقلاب نیز برگرفته شده از آموزه های بنیانگذار جمهوری اسلامی است.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، حسین نوش آبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: امام خمینی (ره) بنیانگذار نظامی مبتنی براندیشه های ناب اسلام محدی (ص)، آموزه های قرآنی، سیره نبوی و مکتب علوی بود.

وی گفت: امام (ره) اندیشه های الهی و قرآنی را با مقتضیات زمان، فهم مسائل بین المللی و درک شرایط موجود انطباق دادند و نظامی را پایه گذاری کردند مه مدنیت، مشروعیت و جمهوریت در آن معنا و مفهوم پیدا می کرد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در نظام حکومتی مورد نظر امام (ره) مردم صاحبان اصلی حکومت به شمار می رفتند و شعارهایشان نیز مبنی بر اندیشه های سیاسی متشکل از استقلال، آزادی و تحقق شرایط اسلامی بود.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) نظام جمهوری اسلامی را متعلق به مردم دانسته و رمز موفقیت را در گرو وحدت و همبستگی و تفرقه را عامل اصلی اضمحلال کشور عنوان می کردند.

نوش آبادی یادآور شد: امام (ره) همواره بر صال وحدت کلمه و توجه به اصول و مبانی تاکید داشتند و در هر زمانی که پیروزی عاید می شد؛ ناشی از اراده خدا و لطف الهی می دانستند.

وی خاطرنشان کرد: امام (ره) نظام مردم سالاری دینی مبتنی بر آموزه های اسلامی را در قرنی پایه ریزی کرد که اوج به توجهی به انسان علی رغم شعارهای پوشالی دنیای غرب بود.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی پرده از رفتارهای ریاکارانه غربی ها برداشت و نشان داد که اسلام در قرن بیستم نیز می تواند با الهام از تعالیم نورانی و دخالت دادن مردم در تعیین سرنوشتشان الگو و مدلی مناسب و مطلوب در جهان باشد.

وی گفت: هم اکنون پس از گذشته 35 سال از انقلاب اسلامی دنیا به این امر رسیده که نظامی را که فقیهی آگاه پایه گذاری کرده علی رغم تمامی توطئه ها همچنان با قدرت به پیش می رود.

نوش آبادی افزود: این رمز ماندگاری نظامی است که بر مبنای عقلانیت، مشروعیت و مردم سالاری دینی پایه گذاری شده است.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امروزه رهبر معظم انقلاب نیز با همین نگاه و الگو کشور را اداره می کنند و به طور حتم تداوم این نظام اسلامی در گروی ادامه همین روند است که در آن عدالت، معنویت و آزادی محقق می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: