تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲ - ۱۲:۳۸ کد مطلب 58847

خبرنگاران کروات در راه ایران

خبرنگاران و عکاسان روزنامه وچرنی لیست کرواسی به منظور شرکت در بزرگداشت سالگرد امام راحل (ره) عازم ایران شدند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، حسن حیدر دیاب، خبرنگار و لیلیانا دیاب، عکاس نشریه سراسری وچرنی لیست کرواسی از جمله فعالان رسانه ای این کشور با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در این کشور با ستاد بزرگداشت سالگرد حضرت امام (ره)، برای شرکت در مراسم سالگرد امام راحل (ره) و پوشش اخبار این مراسم، عازم ایران شدند.

حسن حیدر دیاب، پیش از اعزام به ایران در دیدار با سید مجتبی اکرمی، رایزن فرهنگی کشورمان در کرواسی، ضمن ابراز خرسندی از این سفر، آن را فرصت خوبی برای معرفی ایران برای خوانندگان نشریه وچرنی لیست دانست.

در ادامه رایزن فرهنگی کشورمان نیز با اشاره به اهمیت مراسم سالگرد امام (ره) و جایگاه ایشان در اندیشه مردم، وی را رهبری متمایز و بی نظیر خواند که با به ثمر رساندن انقلاب اسلامی، فصل جدیدی در تحولات جهانی را رقم زد.

اکرمی، این سفر را بهترین موقعیت برای دیدن واقعیت های پیشرفت ایران اسلامی باوجود همه تحریم ها و توطئه ها از نزدیک دانست و با اشاره به جایگاه خبرنگاران، انعکاس واقعیت ها را یکی از وظایف ذاتی خبرنگاران حقیقت جو خواند.

*رؤسا و اساتید دانشگاه های افغانستان به ایران آمدند

پنج تن از رؤسا و اساتید دانشگاه های افغانستان، با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در افغانستان، به مناسبت بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با هماهنگی ستاد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، پنج تن از رؤسا و اساتید دانشگاه های افغانستان، برای شرکت در مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) به ایران اعزام شدند.

اعضای این هیأت رؤسا و اساتید دانشگاه های کابل، پروان، کاپیسا و استان دایکندی، هستند.

* برگزاری مراسم سالگرد رحلت امام(ره) در شهرهای مختلف هند

مراسم بزرگداشت سالگردامام خمینی (ره) با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران، با سخنرانی حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری در شهرهای مختلف هند برگزارمی شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری روز سه شنبه با سفر به حیدرآباد هند، در جلسات متعدد به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره)، به سخنرانی خواهد پرداخت.

همچنین حجت الاسلام ناطق نوری روز چهارشنبه 13 خرداد با سفر به ایالت کشمیر (شهر سرینگر) در همایش سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) با حضور فرهیختگان ایالت کشمیر، سخنرانی خواهد کرد.

سخنرانی در مراسم سالگرد رحلت حضرت امام (ره) در جمع ایرانیان مقیم دهلی نو در روز پنج شنبه 14 خرداد، سخنرانی در اجلاس یک روزه متولیان مساجد شیعه از 6 ایالت هند و سخنرانی در همایش سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) با عنوان ضرورت وحدت و همدلی امت اسلامی در اندیشه های امام خمینی (ره) در حضور علمای شیعه و سنی و فرهیختگان هندی در روز جمعه 15 خرداد و سخنرانی در یکی از شهرک های اطراف دهلی نو در جمع شیفتگان حضرت امام (ره) در روز دوشنبه 18 خرداد، از دیگر برنامه های حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری در این سفر فرهنگی و تبلیغی به هند است.

* انتشار ترجمه ارمنی جلد چهارم از کتاب داستان های مثنوی در ارمنستان

با تلاش رایزنی فرهنگی ایران، ترجمه ارمنی جلد چهارم از کتاب داستان های مثنوی، نوشته محمد محمدی اشتهاردی در ارمنستان منتشر شد.

مترجم جلد چهارم کتاب داستان های مثنوی، اما بگی جانیان، است که پیش تر مسئولیت ترجمه جلدهای اول تا سوم این مجموعه را بر عهده داشته است.

ترجمه ارمنی چهارمین مجموعه از مثنوی معنوی که مزین به داستان های ادبی فاخری از شاعر بلندآوازه ایران زمین، مولانا جلال الدین محمد بلخی است، در 148 صفحه و در قطع وزیری، توسط انتشارات ادیت پرینت ایروان آماده سازی، طراحی و منتشر شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: