تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۳ - ۱۸:۱۹ کد مطلب 59058

آیا گرفتن یارانه گناهی است نابخشودنی!!؟

فضا تا به آنجا غبارآلود شده است که امام خامنه ای در جمع نمایندگان مجلس نیز، رجوع به وصیت نامه ی الهی سیاسی امام و کتب صحیفه ی نور امام را توصیه میفرمایند. همچنان که شخص ایشان نیز، بیش از گذشته در جهت تبیین مسایل و تجهیز افکار عمومی فعالیت نموده و روشنگری میکنند. و چه دردناک است که امام و مقتدایمان، امام خامنه ای، عمارگونه گره گشایی میکند.

میدان72/فاطمه حسن پور: آنچه در دولت یازدهم، دولت راستگویان، شاهد آن هستیم، تناقضات پی در پی و تفسیر به رای نمودن حقایق می باشد. تا آنجایی که برای گم نکردن مسیر و هدف، بیش از هر زمان دیگر نیازمند مطالعه ی بیانات امام خمینی بعنوان اصول پایه و پایه ی اصول همه ی فعالیتها هستیم .
و این فضا تا به آنجا غبارآلود شده است که امام خامنه ای در جمع نمایندگان مجلس نیز، رجوع به وصیت نامه ی الهی سیاسی امام و کتب صحیفه ی نور امام را توصیه میفرمایند. همچنان که شخص ایشان نیز، بیش از گذشته در جهت تبیین مسایل و تجهیز افکار عمومی فعالیت نموده و روشنگری میکنند .
و چه دردناک است که امام و مقتدایمان، امام خامنه ای، عمارگونه گره گشایی میکند. پس کجایند عمارها ؟!
یکی از پررنگترین این تناقضات مربوط به مسایل اقتصاد کشور می باشد. آقای روحانی در یک سیاست یک بام و دو هوایی، در این زمینه سخنرانی نموده و مخصوصا در سفر استانی خود، کلید حل مشکلات اقتصادی را در ادامه ی مذاکرات و رفع تحریمها می داند و به وضوح در این زمینه سخنرانی میکند ولی بعد از هر سخنرانی از طرف امام خامنه ای، در موضع یک فرد ولایتمدار، صحبت از اقتصاد مقاومتی مینماید و معاون اول ایشان به خداوند قسم یاد میکند که دولت چشم به مذاکرات ندوخته است.
و کسی نیست که بگوید دم خروس را ببینم یا قسم . . .
آنچه بخوبی مشخص است این است که دولت به هر چه چشم ندوخته باشد به یارانه های مردم، دو چشمی زل زده است .
اگر روند سخنان مسولین دولت اقای روحانی را در زمینه ی ماهیت پرداخت یارانه ها در نظر بگیرید به خوبی روشن خواهد شد که دولت یازدهم در اقدامی آرام و کاملا هدفمند، با تفاسیری خلاف واقع از ماهیت برنامه ی هدفمند سازی یادانه ها، قدم در مسیر حذف آن نهاده است که شاهد مثال آن سخنان اخیر معاون اول و وزیر نفت دولت را میتوان بیان نمود و اگر این تفاسیر غلط ادامه یابد بعید نیست که در سایه ی بی بصیرتی برخی از مراجع معظم تقلید، بتدریج به مردم اینطور القا شود که، گرفتن یارانه گناهی است بزرگ و نابخشودنی . . .
در ادامه سوالاتی در باب یارانه ها از دولت محترم دارم که چه خوب است اگر اقای نوبخت، مثل همیشه، بصورت کلی، مبهم، متناقض و دو پهلو پاسخ دهند .
1 .حمایت رهبر انقلاب از هدفمندسازی یارانه هاو خشنودی ایشان از اجرای آن، جایگاهی در سیاست برنامه ریزی دولت مردان ندارد ؟
2 .شمایی که از همکاری با غرب می گویید، اقرار غربیان به اینکه هدفمند سازی یارانه ها، مدیریتی موفق بوده است، جایگاهی در سیاست برنامه ریزی دولت مردان ندارد ؟
3 .شمایی که هدفمندسازی یارانه ها را اقدامی خطا عنوان میکنید و چشمان خود را بروی عدالتی که در سایه ی اجرای کامل این برنامه برپاخواهد شد، میبندید، همان عدالتی که از بزرگترین اهداف برقراری حکومت اسلامی است، آیا اسلام و اعداف متعالی آن، جایگاهی در سیاست برنامه ریزی دولت مردان ندارد ؟
4 .طبق برآورد دولت نهم ودهم که مجریان و برنامه ریزان طرح هدفمندسازس بوده اند، یارانه ی مربوط به آب، برق و گاز هر فرد، 250 هزار تومان می باشد، 205 هزارتومان مابقی یارانه ی من کجاست ؟؟
5 . شما جنابان که در روز روشن، حق یارانه ی مردم را ناحق جلوه داده و آن را نوعی پر توقع کردن مردم میدانید، لطفا بفرمایید در پشت درهای بسته با انرژی هسته ایی ما چه کردید ؟آن را که حق مسلم میدانستید و شاید لازم باشد قبلش، واژه ی حق را هم تعریف بفرمایید.
6 .یارانه ایی که در حال حاضر پرداخت میشود در واقع کمتر از یک پنجم مقدار واقعی هست که میبایست پرداخت میشد، تنها مربوط به برق و آب و گاز می باشد، یارانه ی نان چه شد ؟یارانه ی نفتمان چه شد ؟ یارانه ی گازمان چه شد ؟؟!!
در پایان سوالی نیز از جمع نمایندگان مجلس محترم دارم :
مگر نه اینست که مجلس جایگاه قانون گذاری است و مگر نه این است که آنچه بعنوان قانون به تصویب میرسد، نتیجه ی بحثهای کارشناسی و تخصصی و نشستها با نگاه به اهداف کلان جامعه است و باز مگر نه این است که با تصویب قانون هدفمندی اکثرا لب به تحسین آن گشوده و مجری آن را ستودید، چه شد که همان مجلس تصویب کننده، کمر به حذف آن بسته است؟
معیار و میزان تصویب و یا رد یک قانون چیست؟ صلاح مردم و نطام اسلامی؟ یا مطابق امیال احزاب و آقایان رفتار نمودن ؟؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: