تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ - ۰۸:۰۰ کد مطلب 59367

در جستجوی سه گانه، زیر آسمان برلین

همه چیز مساوی است.دو برد برای بارسا و دو پیروزی برای یووه در شش بازی قبلی.اما این دوئل در المپیک برلین فینال هشتم هردو تیم است تا مشخص شود این عدد برای کدام تیم مقدس تر است.البته با این تفاوت که بارسا در هفت فینال قبلی چهارتا را برده و یووه فقط دو قهرمانی لیگ اروپا را دارد.

به گزارش سرویس ورزشی میدان 72، پایان فصل فوتبال اروپا در المپیک برلین رقم می خورد.دوئل یوونتوس و بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا دیداری است که برنده اش را فاتح یک سه گانه تاریخی می کند.هر دو تیم قهرمان لیگ و جام‌‌ حذفی شده اند و تلاش می کنند تا جام سوم را هم به عنوان ویژه ترین جام بالای سر ببرند.بی تردید فتح لیگ قهرمانان برای هر دو تیم حکم همان توت فرنگی قرمز و زیبای روی قله ی کیک را دارد.

پیش بازی

همه چیز مساوی است.دو برد برای بارسا و دو پیروزی برای یووه در شش بازی قبلی.اما این دوئل در المپیک برلین فینال هشتم هردو تیم است تا مشخص شود این عدد برای کدام تیم مقدس تر است.البته با این تفاوت که بارسا در هفت فینال قبلی چهارتا را برده و یووه فقط دو قهرمانی لیگ اروپا را دارد.

معماران علیه مهندسان

1.یووه-بارسا ؛ رقابت تیمی که برای رسیدن به قهرمانی دست به هرکاری می زند و تیمی که برای نمایش زیبا هر کاری میکند.جدال تیمی که قهرمانی را به هر قیمتی می خواهد و تیمی که قهرمانی را به قیمت بازی دفاعی نمی خواهد.تیمی که اگر قهرمان شود به همه چیز رسیده و تیمی که اگر فقط قهرمان شود به چیز خاصی نرسیده.جدال پراگماتیست ها علیه ایده آلیست ها.معماران تیکی تاکای اسپانیایی علیه مجسمه سازان کاتانچوی ایتالیایی.

2.می توان فینال را روایت خیر و شر دانست اما همه چیز آنقدر سرراست نیست که بارسا در گاتهام سیتی نقش بتمن را بازی کند و یووه جوکر شود.هیچ سبکی در فوتبال ارزش اخلاقی بالاتر از سبک دیگر را ندارد.نباید تصور کرد که تیم های دفاعی تر سارقانی هستند که برای دزدیدن قهرمانی پا به تورنمنت های بزرگ می گذارند.هر دو تیم نمونه بی نقصی از فوتبالی هستند که بازی میکنند،اگر بارسا هجومی است قطعا بهترین خط حمله ی جهان را دارد و اگر یووه دفاعی است قطعا یکی از بهترین خطوط دفاعی.

3.این فینال آخرین بازی ژاوی برای بارسا است و شاید در آن سو آخرین بازی بزرگ برای بزرگانی چون پیرلو و بوفون.یکی معمار تیکی تاکای اسپانیایی ، یکی طراح قهرمانی های ایتالیایی و دیگری ستاره ی تورنمنت های بزرگ…مردی که روح یوونتوس است.کسی که در ویترین قهرمانی هایش جام جهانی دارد اما لیگ قهرمانان نه.

یک در صد شانس هم کافی است

هواداران فوتبال بارسا را برنده می دانند،کارشناسان سهمی برای یوونتوس قایل نیستند و حتی هواداران یووه هم فقط به شانسشان برای پیروزی دل بسته اند.این مسابقه از آن مسابقاتی است که از نظر فنی تکلیفش مشخص است.تکلیف همه چیز را هم مثلث مرگبار بارسا مشخص می کند.اما این شرایط فنی به هیچ وجه قابل قیاس با انگیزه ی بالای بازیکننان یوونتوس نیست. همان طور که در نیمه نهایی خرق عادت کردند.در آن روز هم همه ی مسایل فنی به سود رئال بود اما یوونتوس رفت و برگشت را برد و به فینال رسید.اصلا یووه همیشه همین طور بوده و در شرایطی که کسی تصورش را نمی کرده پیروز بوده است.بیانکونری در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به شخصیتی رسیده که شکست اسپانیایی ها برایش راحت بوده است.شاید به انگلیسی ها ببازد و در برابر آلمانی ها مشکل داشته باشد اما اسپانیایی ها همیشه شکست خورده های خوبی هستند.

اما با تمام این حرف ها حیف است که فینال اروپا را به کری خوانی آلوده کنیم.باید از تماشای آن لذت برد.حتی اگر طرفدار هیچ یک از دو تیم نباشید اما باز هم صورت مصمم بوفون ، بهت بچه گانه مسی ، خشونت ذاتی بونوچی ، وقار ژاوی ، پیرلوی مسن و یا نیمار جوان ناخودآگاه آدم را برای تماشای بازی تحریک می کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: