تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ - ۱۱:۲۴ کد مطلب 59416

ظهورامام خمینی (ره )مهم ترین رویداد پس ازجنگ جهانی است

مدیر یک نشریه ایتالیایی ، ظهور امام خمینی (ره) پس از تبعید و بازگشت به وطن در سال 1979 میلادی را یکی از مهم ترین رویدادهای ژئوپلیتیک دنیا و منطقه پس از جنگ جهانی دانست.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، ‘فدریکو دال کورتیوو’ مدیر نشریه ایتالیایی ‘ایتالیا سوچاله’ در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رم به مناسبت بیست و ششمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: 16 فوریه 1979، شاه که طرفدار و وابسته به واشنگتن و ژاندارم منطقه برای حفظ منافع شرکت های بزرگ نفتی بود، پا به فرار گذاشت.

وی افزود: بی شک امام خمینی با جمهوری اسلامی، مانع این شد تا آمریکا و متحدانش یک مهره دیگر به نفع خود برای بازی بزرگ ژئوپلیتیکی که همواره در ‘اوراسیا’ صورت می گیرد، قرار دهند.

دال کورتیوو اظهار کرد: تاکنون مطالب زیادی در خصوص بنیان گذار جمهوری اسلامی نوشته شده است و غرب که خود را پرچم دار دمکراسی می داند، سعی کرده چهره ای نادرست از ایشان به نمایش بگذارد و به عنوان دشمن ‘آزادی’ ، اروپا و قدرت های اتلانتیکی معرفی می شود و هنوز در تخیل جمعی غربی ها به تمام آنچه مربوط به ایران شده و یا تنها نام آن تلفظ شود، برچسبی منفی زده و با شک و تردید به آن نگاه می شود.

وی گفت: رسانه های غربی با اطاعت از یک کارگردان واحد فراملی این کار انجام داده و تمام آنهایی که جرات پیمودن مسیری مستقل، مذهبی، ملی را که در تضاد با الیگارشی آمریکا و اروپا باشد، پیش می گیرند، مجرم معرفی می کند.

البته باید رژیم صهیونیستی را نیز که می خواهد قدرت در خاور میانه را حفظ کرده و بدون مزاحمت به پاکسازی قومی فلسطینی ها ادامه دهد به آمریکا و اروپا اضافه کرد.

این روزنامه نگار ایتالیایی یادآور شد: همان طور که ‘زبیگنیو برژینسکی’ مشاور اسبق امنیتی امریکا در زمان ریاست جمهوری کارتر (از سال 1977 تا 1981 ) می گفت؛ ‘مهم ترین بازی برای کنترل جهان روی صفحه بزرگ شطرنج اروپا- آسیا، صورت می گیرد’.

وی افزود: روشن است که ایرانی که بتواند با استقلال کامل و آزادانه حرکت کند، همان طور که از انقلاب اسلامی به بعد چنین اتفاقی افتاد، می تواند در تعادلات منطقه ای و فرامنطقه ای، تاثیر عمیقی بگذارد.

دال کورتیوو در پایان گفت: اغلب صحبت از جهانی چند قطبی می شود که متضاد جهان تک قطبی تحت سلطه آمریکا است و به عقیده این مشاور امریکایی (برژنیسکی) ، صحنه خطرناک تر برای تک قطبی گرایی امریکا، می تواند با محور ایران و یا با ائتلاف قدرتمند میان روسیه، چین و جمهوری اسلامی ایران بوجود آید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: