تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ - ۱۱:۲۹ کد مطلب 59423

قرن بیستم با نام امام خمینی(ره) در تاریخ ثبت خواهد شد

محقق صرب، حضرت امام خمینی (ره) را شخصیت و اسطوره بی نظیر تاریخ توصیف کرد و گفت: امام راحل که تنها با تکیه بر خداوند و مردم توانست نظام دست نشانده آمریکا را سرنگون کند، نامش در تاریخ ثبت خواهد شد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، ولادیمیر چیریچ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بلگراد به مناسبت بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تصریح کرد: امام راحل یک شخصیت بزرگ و با نفوذ بود و آثار اندیشه های وی را از جمله در زمینه استقلال طلبی و مقابله با ظلم و بی عدالتی می توان به وضوح در میان ملت های منطقه دید.

چیریچ گفت: جمهوری اسلامی ایران بدون تردید موفقیت های خود را در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مدیون آموزه های امام خمینی (ره) می داند که توانست با حمایت توده های مردم به سال ها نفوذ قدرت های بزرگ در ایران پایان دهد.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای علمی، صنعتی و اقتصادی ایران اسلامی گفت: مطمئنا یکی از جنبه های انقلاب اسلامی ایران تمایل و تلاش ملت و مسئولان آن برای پیشرفت در علوم و فناوری های مختلف بوده است.

محقق صرب افزود: امام راحل توجه خاصی به اتحاد تمام مسلمانان جهان علیه استکبار بین المللی داشتند و اینکه اگر بیش از یک میلیارد مسلمان صدایی واحد در عرصه بین الملل داشته باشند، یقینا اوضاع سیاسی جهان تغییر می کند و عدالت بیشتر و قدرت استکبار کمتر می شود.

این محقق صرب که به ایران سفر کرده و با میهمان نوازی و سنت و فرهنگ کشورمان آشنایی دارد به موج اسلام هراسی در غرب اشاره کرد و گفت: اگر مسلمانان به طور جدی و با قاطعیت وحدت داشته باشند و به یک جامعه واحد تبدیل شوند مطمئنا قربانی تجاوزات و ظلم و ستم واقع نخواهند شد.

چیریچ که سابقه تدریس در دانشگاه دارد، گفت: انقلاب اسلامی پایان سال ها سلطه گری قدرتهای بزرگ و آغاز یک حرکت مردمی برای رسیدن به موفقیت و استقلال در عرصه های مختلف در ایران بود.

وی تاکید کرد: امام خمینی ( ره) بر نفوذ و سلطه امپریالیسم بر ایران خط بطلان کشید و با هدایت انقلاب اسلامی ریشه استعمار را دراین کشور خشکاند.

وی ادامه داد: تفکر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران جهان را تحت تاثیر قرار داده است و آثار اندیشه های ایشان را از جمله در زمینه استقلال طلبی و مقابله با ظلم و بی عدالتی، می توان به وضوح در میان ملت های منطقه و قیام های مردمی کشورهای عربی دید.

محقق صرب با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سلطه گران شرق و غرب را لرزاند، گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران میراث ارزشمندی بر جای گذاشته که هنوز زنده و فعال است و تاثیرات آن بر جهان و منطقه دیده می شود.

وی تاکید کرد: آیت الله خمینی (ره) با پیروی از تعالیم و ارزش های جاودانه اسلامی، برابری تمام انسانها را بدون وابستگی به موقعیت اجتماعی آنها در نظر می گرفت و صلح، برابری و رفاه مردم را هدف خود ساخت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: