تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ - ۱۱:۳۸ کد مطلب 59434

حضور نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک

دبیر کمیته کودک و نوجوان بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن از برنامه ریزی برای اجرای 20 برنامه متنوع با حضور نویسندگان و تصویر گران کتاب کودک در این بخش نمایشگاهی خبر داد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، حمید طهماسبی با اشاره به ویژه برنامه هایی که در این دوره برای نخستین بار تدارک دیده شده گفت: از نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان دعوت شده تا با حضور در غرفه کودک و نوجوان، در نشست های تخصصی و کارگاه ها شرکت کنند.

وی با تشریح برنامه های این دوره از نمایشگاه گفت: کارگاه های نقاشی در بخش های آبرنگ، نقاشی دیواری و رومیزی برپا می شود و برای نوجوانان و دانش آموزان دبیرستانی هم، بخش مشاعره و فعالیت های ادبی در نظر گرفته شده است.

دبیر کمیته کودک و نوجوان بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن بیان کرد: یکی از بخش هایی که در سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته است بخش ساخت انیمیشن های قرآنی است که امسال هم در نمایشگاه برگزار خواهد شد.

طهماسبی همچنین از برگزاری مسابقات متناسب با گروه های سنی مختلف کودکان و نوجوانان با حضور چهره های شناخته شده سینما و تلویزیون خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بهترین راه انتقال مفاهیم قرآنی، استفاده از آموزش های غیرمستقیم است، در برنامه های متنوع این کمیته تلاش می شود این مفاهیم با استفاده از روش های جذاب به کودکان و نوجوانان ارائه شود.

وی گفت: برگزاری نشست ها و گپ و گفت های صمیمانه از دیگر برنامه هایی است که برای بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن در نظر گرفته شده است.

دبیر کمیته کودک و نوجوان بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن با بیان اینکه تمام برنامه های این کانون فقط برای گروه سنی کودک و نوجوان طراحی شده اظهار کرد: ما برنامه ای برای بزرگسالان نداریم اما غرفه ای برای بانوان برپا شده است تا مادرانی که با فرزندشان در نمایشگاه حضور پیدا می کنند ساعتی را به استفاده از برنامه های نمایشگاه اختصاص دهند.

طهماسبی با اشاره به بازخورد مثبت فعالیت های این کمیته در دوره های قبلی برگزاری نمایشگاه افزود: در نظر سنجی های سال گذشته با وجود برخی انتقادها، غالب بازخوردها مثبت بوده است.

دبیر کمیته کودک و نوجوان نمایشگاه بین المللی قرآن گفت: نمایشگاه بین المللی قرآن که هم زمان با ماه رمضان برگزار می شود فرصتی برای انتقال مفاهیم قرآنی با استفاده از همه ظرفیت های موجود است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: