تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ - ۱۱:۴۰ کد مطلب 59437

رونمایی از کتاب 20 جلدی تاریخ جامع ایران

مدیر اجرایی پروژه کتاب 20 جلدی تاریخ جامع ایران گفت: این مجموعه هم به لحاظ پهنه زمانی و هم ابعاد تاریخی در حال حاضر کامل ترین مجموعه منتشره محسوب می شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ،از موسسه تاریخ جامع ایران، عطیه میرزایی با اشاره به انتشار کتاب هایی همچون تاریخ مفصل ایران باستان به قلم مشیرالدوله حسن پیرنیا، از پرویز تا چنگیز نگارش سیدحسن تقی زاده و مجموعه هفت جلدی تاریخ ایران دانشگاه کمبریج انگلستان افزود: این کتاب در برگیرنده تاریخ سیاسی، اجتماعی، هنری، علمی و ادبی سرزمین ایران از پیش آریایی ها تا انقراض قاجار است و به حق می توان از آن به عنوان اثری ملی مایه افتخار و مباهات دولت و ملت ایران نام برد.

مدیر اجرایی پروژه تاریخ جامع ایران اظهار کرد: تدوین و نگارش تاریخ ایران از مهم ترین وظایف مراکز پژوهشی است که با همت مرکز دائرهالمعارف بزرگ اسلامی محقق شده است.

عضو گروه تاریخ مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی اظهار داشت: اطلاع از پیشینۀ تاریخی یک سرزمین باعث تثبیت و تبیین هویت و منافع ملی ساکنان آن می شود که امیدواریم شاهد ترجمه این مجموعه به زبانهای دیگر به ویژه انگلیسی و عربی باشیم.

مرکز دائرهالمعارف بزرگ اسلامی بیش از سه دهه در زمینه تدوین و انتشار دائرهالمعارف های اسلامی، عمومی، تخصصی و دیگر مراجع علمی فعالیت می کند

مجموعه 20 جلدی تاریخ جامع ایران، طی مراسمی در 26 خرداد ماه 94، رونمایی خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: