تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۳ کد مطلب 59547

انتخابات و سناریوی جدید؟

رئیس قوه مجریه که با ساز و کار انتخابات کشور کاملا آشنایی دارد و بطور طبیعی از معبر و مسیر طراحی شده ی آن به کرسی ریاست جمهوری رسیده، بگونه ای سخن می گوید که گویی سالهاست در کشور حضور نداشته است.

میدان 72/ عقیل امامی: آقای روحانی رییس جمهور محترم در همایش سراسری فرمانداران در سخنانی با انتقاد از فضای سیاسی و بویژه جریان برگزاری انتخابات در کشور، پروژه ی جدید و موهومی را کلید زد که واکاوی ابعاد آن ضروری به نظر می رسد.

رئیس قوه مجریه که با ساز و کار انتخابات کشور کاملا آشنایی دارد و بطور طبیعی از معبر و مسیر طراحی شده ی آن به کرسی ریاست جمهوری رسیده، بگونه ای سخن می گوید که گویی سالهاست در کشور حضور نداشته و برخی از مسایل و مشکلات از جمله نقایص نظام انتخابات را به نمایندگی از افرادی که با اصل نظام و انقلاب مشکل دارند بازگو می کند.

همگان می دانند سیستم انتخابات کشورمان برغم نقص ها و ضعف های موجود یکی از بهترین و شفاف ترین ابزارهای دموکراسی در دنیا می باشد که افتخار برگزاری تقریبا همه ساله انتخابات قانونمند در کشور بر تارک نظام اسلامی ما نقش بسته و دشمنان تابلودار و مخالفان سینه چاک آن هرگز نتوانسته اند سندی دال بر نادیده انگاشتن آرا عمومی و یا مخدوش شدن امانت ملی در فرآیند انتخابات ارائه کنند.

جای تاسف دارد که رئیس جمهور محترم در جمع مجریان و دست اندرکاران امر انتخابات به جای ابراز اطمینان در مورد سلامت روند برگزاری انتخابات در کشور بگونه ای از شفاف سازی رای مردم بوسیله ی تعبیه صندوق های شفاف و شیشه ای سخن می گویند که گویی برگزاری انتخابات در گذشته و حتی سال 92 که ایشان پای همین صندوق های شفاف و پلاستیکی حضور یافت، شفاف نبوده و وی حالا می خواهد در این زمینه اقدام شگرف و ابتکاری انجام دهد.

۲۰۱۵-۰۶-۰۷ ۱۰.۳۲.۱۶

البته ناگفته پیداست که صندوق های چوبی و پارچه پیچیده سال های طولانی است که دیگر در شعب اخذ رای وجود ندارد و اظهارات رئیس قوه مجریه در این زمینه نیز تهمت ناروایی بیش نیست که با القای بدگمانی در مورد پر بودن احتمالی صندوق های رای بیان می شود.

اظهارات آقای روحانی اگرچه در مقام ریبس دولت حاوی تهمت های بیشتری نسبت به نظام اسلامی تلقی می شود و متاسفانه از این رو طی روزهای اخیر دستمایه ی تهاجم جدید رسانه های معاند علیه کشورمان قرار گرفت اما باید آن را در راستای سناریوی جدید افراد تابلودار و حاشیه ساز و احزاب سیاسی جعلی و فاقد هویت روشنی دانست که همواره با بهانه هایی از این دست درصدد آسیب رسانی به ثبات و امنیت کشور و فضای سیاسی داخلی هستند.

از سوی دیگر نگرانی در مورد سلامت برگزاری انتخابات در حیطه نهاد دیگری به نام شورای نگهبان قرار دارد که خوشبختانه تاکنون با قاطعیت و صلابت مثال زدنی این وظیفه ی مهم و حیاتی را به انجام رسانده و از این پس نیز خواهد رساند و شفاف شدن صندوق های رای نیز قطعا با همت این نهاد امین و مستحکم در کشور اجرایی شد و با وجود استحکام این نهاد بهانه هایی از جنس اظهارات رئیس جمهور محترم محلی از اعراب نداشته و فاقد مبنا است.

بهرروی با توجه به سلامت قطعی نظام انتخابات کشور که از حیث حفظ امانت آرای مردم در نقطه ی آرمانی قرار دارد و این مساله نافی وجود برخی اشکالات قانونی و شکلی قابل اصلاح در روند برگزاری آن نیست، ضرورت دارد تمامی مسئولان در تمام سطوح و ارکان نظام بعنوان خادمان انقلاب ضمن سنجش شرایط و حساسیت های کشور بگونه ای سخن برانند که هیچ شائبه ای نداشته باشد، بویژه آنکه امسال نیز ملت فهیم و انقلابی ما بار دیگر با حضور پرشور در پای صندوق های رای و با تصمیم مبتنی بر خرد و تعهد نمایندگان لایق و شایسته خود را راهی خانه ملت خواهند کرد و بی تردید اینگونه اظهارات شتاب زده و غیر مستند می تواند ضمن ایجاد بی اعتمادی در مردم مشکلات دیگری را فراروی نظام قرار دهد.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: