تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷ - ۱۰:۰۷ کد مطلب 59552

بارسلونا برای پنجمین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد

تیم فوتبال بارسلونا با شکست یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان اروپا موفق شد برای پنجمین بار فاتح این رقابتها شود.

به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 و به نقل ازقدس آنلاین، تیم فوتبال بارسلونا موفق شد در حضور بیش از ۷۴ هزار تماشاگر ورزشگاه المپیک برلین با نتیجه ۳ بر یک یوونتوس را از پیش رو بردارد و برای پنجمین بار فاتح رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا شود.
بارسا بازی را طوفانی آغاز کرد و موفق شد در دقیقه ۴ بازی روی یک حرکت تیمی توسط ایوان راکیتیچ به گل نخست برسد. حرکت تکنیکی نیمار و پاس او به اینیستا یک موقعیت فوق العاده را در محوطه جریمه برای بارسا رقم زد و پاس نهایی اینیستا را راکیتیچ با پای چپ به تور دروازه چسباند تا آبی و اناری ها یک بر صفر پیش بیفتد.
1730216
در ادامه بارسلونا به حملات خود ادامه داد و فشار زیادی را رو دروازه یوونتوس وارد کرد اما درخشش جیان لوئیجی بوفون سنگربان تیم ایتالیایی مانع از رسیدن بارسا به گل دوم شد.
یوونتوس در نیمه اول کم فروغ ظاهر شد و به ندرت توانست روی دروازه بارسا موقعیت ایجاد کند.
نیمه دوم اما همه چیز تغییر کرد و یوونتوس بازی را بهتر شروع کرد و در دقیقه ۵۵ بازی بود که اشتباه دنی آلوز توپ را در اختیار یوونتوسی ها قرار داد و کارلوس ته وز در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک گردش ضربه محکم و دقیق را به توپ زد که تراشتگن آن را مهار کرد اما در برگشت آلوارو ماروتا مهاجم پیشین رئال مادرید دروازه را باز کرد تا نتیجه را به تساوی بکشاند.
1730229
در ادامه شاگردان ماسیمیلیانو آلگری که بعد از گل روحیه بسیار خوبی پیدا کرده بودند چندین بار روز دروازه بارسا موقعیت سازی کرد اما در آن طرف بارسا هم روی ضد حملات بسیار خطرناک بود.
در دقیقه ۶۸ بازی در نهاین یکی از همین ضد حملات برای یوونتوس گران تمام شد. لیونل مسی پا به توپ به دفاع یوونتوس زد و ضربه دقیق او از پشت محوطه جریمه را بوفون به سختی دفع کرد اما در برگشت این لوئیس سوارز بود که توپ را به تور دروازه چسباند تا آب سردی را بر پیکره بانوی پیر و هوادارانش بریزد.
1730228
در ادامه تلاش یووه برای به تساوی کشاندن بازی سودی نداشت و در حالی که داور ۵ دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود نیمار موفق شد در ثانیه های پایانی بازی گل سوم را برای بارسا به ثمر برساند و خیال طرفداران و کادر فنی بارسا را از کسب پنجمین عنوان قهرمانی اروپا راحت کند.
1730230
بارسلونا که آخرین بار در سال ۲۰۱۱ این عنوان را با پپ گواردیولا کسب کرده بود این بار قهرمانی اروپا را با لوئیس انریکه تجربه کرد. بارسا اکنون با تیم های بایرن مونیخ و لیورپول در تعداد قهرمانی های رقابتهای اروپایی برابر شد. میلان با ۷ قهرمانی و رئال مادرید با ۱۰ قهرمانی همچنان پر افتخارترین تیم های باشگاهی اروپا محسوب می شوند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: