تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷ - ۱۴:۱۴ کد مطلب 59612

تفاوت اصلاح‌طلبی امام با مدعیان اصلاحات

تنها کافی است پاسخ امام را به آقای محتشمی در مورد نهضت آزادی از یک سو و نرد عشق باختن اصلاح‌طلبان با این جریان در همه سال‌های گذشته از سوی دیگر به یاد آوریم تا فرق اصلاح‌طلبی امام با اصلاح‌طلبی این آقایان روشن شود.

به گزارش میدان72 ضرغام صادقی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (۱۷ خرداد) با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در بیست و ششمین سالگرد امام راحل گفت: رهبر انقلاب عنوان سخنرانی خود را تحریف امام نامیدند. انتخاب چنین عنوانی به خوبی خود نشاندهنده آن است که چنین انحرافی زمینه بروز دارد و عده‌ای برای نیل به مقاصد قصد به تحریف اندیشه‌های امام را دارند.

وی افزود: رهبر انقلاب با بیان اصول اساسی راه امام راه بر تحریف امام بستند و به صراحت فرمودند راه امام گم و یا فراموش شود ملت ایران سیلی خواهد خورد.

عضو هیات‌رئیسه مجلس اظهار داشت: در روزهای اخیر برخی از اصلاح طلبان امام را نیز اصلاح طلب بلکه اصلاح طلب بزرگ نامیدند. در اینکه امام نیز همچون جد بزرگوارش امام حسین (ع) اصلاح طلب بود شکی نیست اما مسلماً به معنای رایج در قاموس سیاسی امروز جامعه ما اصلاح‌طلب نبود.

صادقی اضافه کرد: اصلاح طلب امام با اصلاح طلب بودن اصلاح طلبان امروز یک اشتراک لفظی است و نه یک اشتراک حقیقی. تنها کافی است پاسخ امام را به آقای محتشمی در مورد نهضت آزادی از یک سو و نرد عشق باختن اصلاح طلبان با این جریان در همه سالهای گذشته از سوی دیگر به یاد آوریم تا فرق اصلاح طلبی امام با اصلاح طلبی این آقایان روشن شود.

وی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای افزود: آنچه در باب مذاکرات هسته‌ای ما اهمیت دارد رعایت خطوط قرمزی است که مقام معظم رهبری ترسیم کردند مذاکره‌ای که در آن استقلال عزت و منافع ملی رعایت نشده باشد مذاکره‌ای است که به جای رفع تحریم به آمریکا فرصت می‌دهد تا در امور ایران مداخله کند. ان‌ شاءالله تیم مذاکره کننده در دست یافتن به توافقی که مطلوب ملت ایران باشد موفق باشند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهد لایحه برنامه ششم در حال تدوین است و اقتصاد مقاومتی باید اساسی‌ترین و محوری‌ترین برنامه ششم باشد.

صادقی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اعتماد و اتکا به ظرفیت‌های داخلی تقویت تولید داخل‌، مبارزه با اشرافی گری در مسئولان اجرایی، مشارکت دادن مردم در سرمایه گذاری‌ها ،‌سلامت مالی و مبارزه با مفاسد اقتصادی، متنوع سازی صادرات کشور و دوری گزیدن از خام فروشی است.

وی ادامه داد: مجموعه‌ای این چنینی و دلخوش نکردن به مذاکرات و برداشتن تحریم‌ها در واقع ناامید نکردن دشمن بر تاثیرگذاری جریانات اقتصادی از طریق تحریم‌ها و فشارهای ناجوانمردانه است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه نفس انجام سفرهای استانی مفید و موثر است اما رویکرد آن که تصمیمات به صورت متمرکز در پایتخت گرفته شود جمع بندی و اولویت بندی با نظر استاندار و تیم ریاست جمهوری صورت پذیرد و نظر نمایندگان فقط در پیشنهادات اولیه لحاظ شود و مطالبات و پیشنهادات آنان غیر مسموع و غیر موثر باشد ضعف عمده این سفر است و طبعات این نوع سفرها و این نوع تصمیم‌گیری‌ها را در استان فارس دیدیم.

صادقی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از نمایندگان استان نمی‌توانند بپذیرند که علی رغم همه انتظارات و مطالبات مورد نظر تمامی شهرستانهای استان فارس فقط به بخش کوچکی از فارس توجه ویژه شود که حاصل آن لطمه به سایر شهرستان‌های فارس در خلال این سفر شود که غیر قابل جبران است و شدیدا خواستار جبران حق ضایع شده شهرستانهایی هستیم که مثل بخش کوچکی از فارس مور عنایت متولیان این سفر قرار نگرفته اند و مورد بی مهری واقع شده‌اند.

وی افزود: برخی افراد در هیات دولت و کسانی که به عنوان مسئولین اجرایی ارشد استان فارس و هم اندک نمایندگانی که به جای عمل کردن به رسالت حقیقی و تعهدی که به حوزه انتخابیه خود داده بودند ولی اولویت عملکرد خود را معطوف به جای دیگری کردند ضمن محترم شدن حوزه انتخابیه آنان می‌گوییم که رسالت تمام نمایندگان توسعه جامعه و متوازنه استان فارس است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آن‌ها شد.
منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: