تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۸ - ۱۱:۳۱ کد مطلب 59685

کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی

کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی با موضوع «گفت‌وگوهای سران ادیان و سیاستمداران در راه صلح و پیشرفت» در شهر آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس ؛ به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، پنجمین کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی با حضور آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع در قزاقستان برگزار می‌شود.

فراهم ساختن زمینه شناخت دین حقیقی در میان سایر ادیان در جهان، استقرار صلح و تفاهم در جهان از طریق دین اسلام و قدرت بالقوه و لایتناهی آن، مشارکت فعال نمایندگان معتبر ادیان به منظور هماهنگی بین تمدن‌ها و تحصیل ارزش‌های روحانی و معنوی و خارج ساختن دین از دست سیاستمداران به عنوان ابزار خشونت از اهداف این کنگره است.

این کنگره هر سه سال یک بار با حمایت نور سلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان در کاخ صلح شهر آستانه، پایتخت جمهوری قزاقستان برگزار می‌شود، شهر آستانه به این دلیل برای برگزاری کنگره انتخاب شده که مرکز جغرافیایی قاره‌های آسیا و اروپا و نیز محل تلاقی سه دین جهانی اسلام، مسیحیت و بودیسم است.

به گزارش فارس، چهارمین کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی با عنوان «ایجاد صلح جهانی از طریق فرهنگ معنوی» 26 تا 28 مهر 91 در قزاقستان برگزار شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: