تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۸ - ۲۲:۲۰ کد مطلب 59729

تابناک: بقایی 20 هزار میلیارد تومان به کشورهای عربی منتقل کرده است!/ رهبری: اسم آوردن از متهم اشکال دارد

تعجب نکنید اگر فردا صبح از خواب بلند شدید و مشاهده کردید که روزنامه های همیشه معترض وابسته به آقازاده ها، فساد سه هزار میلیاردی، جرائم بابک زنجانی و اختلاس های گذشته را به گردن بقایی انداخته و با تیترهایشان آبروی وی را به بازی گرفته اند.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72، ظهر امروز با اعلام بازداشت حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم و اعلام این موضوع توسط سخنگوی قوه قضاییه، موجی از تهمت ها توسط رسانه های وابسته به جریان های سیاسی در سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: بازپرس پرونده آقای بقایی معاون اجرایی رییس جمهور سابق، ایشان را امروز احضار و برای او قرار بازداشت صادر کرد.

وی گفت: ایشان پرونده‌ای داشت و به همین دلیل بازپرس امروز او را احضار کرده بود.

این در حالیست که حمید بقایی به دلایل نامعلومی در حین مراجعه به دادسرا دستگیر شده و تاکنون هیچ گونه عنوان اتهامی از سوی قوه قضاییه برای ایشان اعلام نشده است. به همین دلیل صرف بازداشت ایشان به عنوان متهم نمی توان ایشان را مجرم شناخته و اتهامات واهی را برای ایشان در نظر گرفت.

با این حال برخی رسانه ها با فضا سازی به دنبال نسبت دادن عناوین اتهامی متعدد به وی می باشند که خود این اتهامات می تواند توسط وکلای مهندس حمید بقایی پیگرد قانونی شود.

اقدام غیراخلاقی سایت حامی رفسنجانی

در همین راستا سایت انتخاب، از دسته سایت های حامی هاشمی رفسنجانی که مدت ها فیلتر بود در تماس تلفنی که با عبدالرضا داوری، چهره ی رسانه ای حامی احمدی نژاد داشته با تحریف سخنان وی دست به اقدام غیر حرفه ای و غیر اخلاقی زده است.

این سایت حامی هاشمی در مطلبی تحت عنوان ” احمدی نژادی ها منکر بقایی شدند” سخنان عبدالرضا داوری را تحریف کرده و مطلبی خلاف واقع نوشته است.

عبدالرضا داوری در این خصوص به میدان 72 گفت:” امروز بعدازظهر خبرنگار سایت انتخاب با بنده تماس گرفت و در مورد بازداشت آقای بقایی سوال کرد. در جواب گفتم: بنده خبر را در سایتها خوانده ام و از اصل موضوع و اتهامات وارده به ایشان اطلاعی ندارم. در این باره هم با آقای بقایی قبلا صحبتی نکرده بودم زیرا آخرین بار آقای بقایی را در ختم مادر آقای رحیمی دیده ام. متاسفانه سایت انتخاب با تحریف سخنان بنده نوشته است: اعلام برائت احمدی نژادی ها از بقایی! مجددا با انتخاب تماس گرفتم و اعتراض کردم، قول دادند اصلاح کنند که تا این لحظه اقدامی نکرده اند.”

وی در ادامه می گوید:” با سایت انتخاب تماس گرفتم و گفتم من کی بیان کردم که بقایی ولنجک نمی آید؟ گفت شما مگر ولنجک نمی روید؟ گفتم بله. گفت خب شما گفتید ماههاست بقایی را ندیدم، این یعنی که بقایی را در ولنجک هم ندیده اید دیگر!”

تعجب نکنید! همه چیز تقصیر بقایی است!

به نظر می رسد همانطور که رسانه ها در قضایای گذشته همچون ماجرای محمدرضا رحیمی، در ابتدا اتهامات سنگینی را متوجه وی کرده در حالی که پس از اعلام قطعی حکم متوجه شدند اتهاماتی نظیر “اختلاس” به هیچ وجه درست نبوده و جرم مرتکب شده چیز دیگری بوده است، در قضیه بازداشت بقایی هم باید منتظر اتهامات سنگینی از سوی رسانه هایی باشیم که شرع و اخلاق اهمیتی برایشان ندارد. همانطور که یکی از رسانه های وابسته به جریان های سیاسی با بی اخلاقی تمام در گزارش خود پیرامون بازداشت بقایی نوشته:” حمید رضا بقایی، عامل اصلی انتقال چیزی در حدود 84 میلیارد دلار گم شده و هفت هزار میلیارد تومان بدهی بانکی می باشد!”

همچنین سایت تابناک در خبری به نقل از یک نماینده مجلس مدعی شد که بقایی 20 هزار میلیارد تومان به کشورهای عربی منتقل کرده است.!

گفتنی است این خبر بلافاصله از سایت تابناک حذف شد.

IMG-20150608-WA0000

تعجب نکنید اگر فردا صبح از خواب بلند شدید و مشاهده کردید که روزنامه های همیشه معترض وابسته به آقازاده ها، فساد سه هزار میلیاردی، جرائم بابک زنجانی و اختلاس های گذشته را به گردن بقایی انداخته و با تیترهایشان آبروی وی را به بازی گرفته اند. چرا که از نظر برخی از این رسانه هایی که زاییدن مهناز افشار در آمریکا که زن پسر معاون وزیر دولت احمدی نژاد می باشد، تقصیر احمدی نژاد است! که چرا احمدی نژاد باید وزیری داشته باشد که پسر معاون آن وزیر، زنش را به آمریکا برده تا دخترشان در آمریکا به دنیا بیایید!؛ قطعا این جرائم هم تقصیر بقایی می باشد!

آیا احمدی نژاد مانع روند بازپرسی خواهد شد؟

بدون شک دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان همانطور که در جریان بازپرسی رحیمی در دوران معاون اولی وی مخالفتی با این مساله نداشته با بازپرسی و تحقیق در خصوص اتهامات حمید بقایی هم هیچ مشکلی نخواهد داشت. در ابتدای طرح پرونده محمد رضا رحیمی در رسانه ها، سیاسیون و جنجال سازان اینگونه شایع کردند که احمدی نژاد اجازه بازپرسی و محاکمه رحیمی را نداده و او را خط قرمز دولت به حساب آورده است. این دروغ بارها تکرار شد تا آنکه معاون اول قوه قضائیه گفت: بازپرس تحقیقات خود را در نیمه اول سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی از رحیمی آغاز کرد و طی ۱۱ جلسه چند ساعته با حضور خود رحیمی و دو وکیلش، جلسات ادامه یافت تا اینکه با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای رحیمی و سایر متهمان، پرونده به دادگاه ارسال شد و حکم صادر شد.

گفتنی است قطعا دکتر احمدی نژاد با رسیدگی بر مبنای عدالت و رعایت حقوق متهم هیچگونه اعتراضی نداشته و خود حامی روند یاد شده می باشد.

همچنین این موضوع قطعا از اهمیت چندانی برخوردار نبوده تا آقای رئیس سکوت خود را جهت پاسخگویی به برخی اتهامات بشکند. قطعا مصالح عالیه ی انقلاب مهم تر از مصالح شخصی ایشان می باشد.

توصیه رهبر معظم انقلاب در خصوص آبروی اشخاص چه بود؟

رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس و اعضای قوه قضاییه در سال 1391 می فرمایند:” یک مسئله‌ی دیگری که در مورد قوه‌ی قضائیه مهم است ـ البته مخاطب این، فقط قوه‌ی قضائیه نیست؛ بیشتر، دستگاه‌های تبلیغاتی اند ـ مسئله‌ی آبروی اشخاص است. خیلی باید مراقب حفظ آبروی اشخاص بود. شریعت اسلامی عِرض مؤمن را در ردیف جان او قرار داده. نباید قوه‌ی قضائیه، دستگاه‌ها، دادگاه‌ها و دستگاه‌های اداری قوه‌ی قضائیه، تحت تأثیر جوسازی تبلیغات رسانه‌ها قرار بگیرند. خب، رسانه‌ها انصافا در این زمینه مشکلاتی دارند؛ بخصوص حالا که این پایگاه‌های رایانه‌ای راه افتاده، مشکلاتی وجود دارد؛ یعنی خیلی امورِ لازم‌الرعایه، رعایت نمیشود؛ حقیقتا اینجور است؛ این جزو نواقص زندگی ماست، نواقص کار ماست. خب، این در جای خود علاج دیگری دارد؛ علاج مسئله‌ی شایعات و کارهائی که در مطبوعات و غیر مطبوعات انجام میگیرد، مقوله‌ی جداگانه‌ای است؛ اما قوه‌ی قضائیه نباید تحت تأثیر قرار بگیرد. اگر چنانچه همه‌ی مطبوعات، همه‌ی پایگاه‌های رایانه‌ای که فضا درست میکنند، جو درست میکنند، افکار عمومی میسازند، به یک سمتی هل دادند، قوه‌ی قضائیه، آن دادگاه خاص یا دادسرائی که حالا مسئول پیگیری یک پرونده است، بایستی کار خودش را انجام بدهد؛ هیچ تحت تأثیر نباید قرار بگیرد. این نکته‌ی بسیار اساسی ای است. اسم آوردن از متهمین، قبل از اثبات جرم، یا اسم نیاوردن، اما جوری بیان کردن که مثل اسم آوردن است، اینها اشکال دارد، ایراد دارد؛ اینها ارتقاء قوه‌ی قضائیه و دستگاه قضای کشور را یقینا دچار اختلال میکند. این هم یک نکته است که حتما بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

میدان 72 ضمن اعلام حمایت از احکام قطعی قوه قضاییه، همگان را توصیه به صبر کرده تا این قوه با آرامش خاطر و بدور از جنجال، پرونده حمید بقایی را رسیدگی کرده و نتیجه را به ملت شریف ایران اعلام کند.

میدان 72: به علت مسائل حقوقی از دریافت و تایید نظرات برای این خبر معذوریم.