تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۰:۳۷ کد مطلب 59808

تولید محتوا و کیفیت محصولات دیجیتالی سرعت می گیرد

دبیر بخش رسانه های دیجیتال بیست وسومین نمایشگاه بین المللی قرآن ، سرعت بخشی بر تولید محتوا و افزایش کیفیت محصولات دیجیتالی را یکی از مهمترین برنامه های نمایشگاه امسال دانست.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ؛ از ستاد برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن، وهرز نوروزپور دیلمی گفت: در سال های اخیر روند رشد تولید محتواهای مذهبی به ویژه در حوزه قرآن و عترت کند شده و تلاش داریم تا با تمرکز در این زمینه، بررسی های لازم را برای سرعت بخشیدن بر تولید این محتواها و افزایش کیفیت آنها انجام دهیم.

وی با بیان اینکه قرار نیست بخش دیجیتال فقط به فروش محصولات اختصاص داشته باشد، تاکید کرد: این بخش در نمایشگاه امسال بر تولید محتوای قرآنی و مذهبی متمرکز خواهد بود.

نوروزپور با اشاره به حضور شرکت های مختلف در این بخش گفت: شرکت های تولیدکننده محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن های کاربردی تلفن های هوشمند، رسانه های برخط و وب سایت ها به ارائه محصولات خود خواهند پرداخت.

دبیر بخش رسانه های دیجیتال نمایشگاه قرآن همچنین گفت: محصولات دیجیتال این بخش بسیار متنوع و مناسب گروه های سنی مختلف از کودکان و نوجوانان تا بزرگسالان تهیه شده و قرار است پاسخگوی مخاطبان عادی و محققان قرآنی باشد.

وی افزود: با توجه به گسترش استفاده از فضای مجازی و نفوذ رسانه های دیجیتال در جامعه، استفاده از این فرصت برای انتقال مفاهیم قرآنی باید مورد توجه قرار بگیرد و نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به خوبی این امکان را در اختیار فعالان این حوزه قرار می دهد.

معرفی نرم افزارهای رسانه ای حوزه قرآن و عترت، برنامه های کاربردی رسانه های هوشمند و همراه حوزه قرآن و عترت، بازی، سرگرمی و نرم افزارهای کودک و نوجوان در حوزه قرآن و عترت، پایگاه های اینترنتی حوزه قرآن و عترت، نرم افزار و پایگاه های مرتبط با سبک زندگی قرآنی و معرفی نرم افزار و پایگاه های مرتبط با بیداری اسلامی، بخشی از فعالیت های بخش رسانه های دیجیتال نمایشگاه بین المللی قرآن است.

به گفته نوروزپور ، انتقال مفاهیم قرآنی از طریق ابزارهای دیجیتال، برگزاری کارگاه ها و نشست ها، ثبت پایگاه های اینترنتی ارائه دهنده خدمات قرآنی در فضای مجازی و رونمایی از آثار قرآنی و معارفی در حوزه رسانه های دیجیتال، از فعالیت های جنبی این بخش به شمار می رود.

سال گذشته برای اولین بار جشنواره وبلاگ نویسی در بخش رسانه های دیجیتال نمایشگاه برگزار شد و وبلاگ نویسان فعال تا پایان ماه مبارک رمضان فرصت داشتند وبلاگ های خود را با مضامین قرآنی به روز کنند.

بخش ثبت ایده های قرآنی نیز یکی از غرفه های این بخش در دور قبلی برگزاری نمایشگاه بود و در این بخش روزانه به طور متوسط 30 تا 40 ایده قرآنی توسط مراجعه کنندگان به ثبت رسید.

بیست وسومین نمایشگاه بین المللی قرآن به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت یک ماه در محوطه عباس آباد شامل باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب برگزار می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: