تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۰:۴۹ کد مطلب 59817

روز ایران در جشنواره بین المللی باغهای تاریخی سن پترزبورگ برگزار شد

به اهتمام رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با همکاری استانداری و شهرداری اصفهان ، جمهوری اسلامی ایران با نمایش مجموعه ای از هنرهای دستی، برگزاری کارگاه های آموزشی و فراهم ساختن نمونه هایی از باغ های تاریخی ایرانی در هشتمین جشنواره بین المللی باغهای تاریخی ( سلطنتی سن پترزبورگ ) حضور دارد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ؛ با هماهنگی صورت گرفته روز ایران در هشتمین فستیوال باغ های تاریخی سن پترزبورگ برگزار و طی این روز ، با اجرای برنامه های متنوع ، جلوه هایی از فرهنگ ، تاریخ ، هنر و تمدن ایران به علاقمندان عرضه گردید.

هنرمندانی از اصفهان و تهران از جمله استاد طاهر شیخ الحکمایی رییس انجمن مجسمه سازان کشورمان در این برنامه به ارائه نمونه هایی از هنر اصیل ایرانی پرداختند .

این جشنواره از روز پنجشنبه چهاردهم خردادماه در سنت پترزبورگ آغاز و طی ده روز پذیرای شمار زیادی از جهانگردان و علاقمندان آشنای با فرهنگ ها ، آداب و رسوم ملت ها خواهد بود .

رضا ملکی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران همراه با اکبر قولی مدیر کل فرهنگی اروپا و آمریکا و گودرزی مشاور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برنامه افتتاحیه روز ایران در هشتمین جشنواره باغ های تاریخی سن پترزبورگ حضور داشتند.

جشنواره امسال باغهای تاریخی سلطنتی سن پترزبورگ امسال با شرکت کشورهای واقع در مسیر جاده ابریشم ازجمله ایران، چین و هند برگزار می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: