تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۸ کد مطلب 59830

تقریب بین مذاهب اسلامی ضروری‌ترین رسالت مسلمانان آگاه است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با علمای ترکیه در استانبول تأکید کرد: امروز تقریب بین مذاهب اسلامی از ضروری ترین رسالت‌های مسلمانان آگاه و دردمند است.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس ؛ آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع عصر روز گذشته (سه‌شنبه 19خرداد) در دیدار با علمای ترکیه در استانبول، اظهار داشت: غرب با سیطره بر جهان اسلام به دنبال تغییر هویت مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه در قرون اخیر با سقوط حکومت‌های جوامع اسلامی، غربی‌ها توانستند با تسلط بر ایران و ترکیه بر همه شئون ما مسلط شوند، گفت: آنها هویت اسلامی و حتی لباس و فرهنگ ما را تغییر دادند و آنها با این تهاجم فرهنگی به دنبال انفعال ما بودند.

آیت‌الله اراکی تصریح کرد: غربی‌ها در این دوران اسرائیل را در قلب جهان اسلام ایجاد کردند؛ آنها رژیم صهیونیستی را ایجاد کردند تا منافع آنها را تأمین کند و این رژیم را مجهز به سلاح‌های هسته‌ای کردند و در مقابل مانع استفاده صلح آمیز کشورهای منطقه از انرژی هسته‌ای می‌شوند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز داشت: شعار انقلاب اسلامی و امام راحل «امت واحده» است و قرآن کریم منشا هویت و منبع قانون است.

وی عنوان کرد: هدف ما احیاء شعارهای قرآنی برای وحدت مسلمین و اعتصام به حبل الله و تقریب مسلمانان است در حالی که امروز دست دشمنان اسلام بویژه آمریکا و صهیونیزم در پشت جنگ های خونین بین مسلمین قرار دارد.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: آفت جهان اسلام تفکرات انحرافی شیعه لندنی و اسلام آمریکایی است، آنها در شبکه‌های خود علیه شیعه و اهل سنت تبلیغات گسترده‌ای دارند اما مسلمین باید یدِ واحده در برابر دشمنان باشند.

وی گفت: امروز تقریب بین مذاهب اسلامی از ضروری‌ترین رسالت‌های مسلمانان آگاه و دردمند است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: