تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۱ - ۰۲:۱۸ کد مطلب 59883

سانسور بیانیه دفتر احمدی نژاد در خبرگزاری فارس و تسنیم

چرا سخنان رهبری مهجور می ماند و عندالزوم و مطابق گرایشات سیاسی مسئولان این رسانه ها منتشر و بازخوانی می شود؟ آیا اینکه قبل از هر مرحله از روند رسیدگی به پرونده اختلاس، ارتشا و امنیتی مهدی هاشمی، یکی از نزدیکان احمدی نژاد مساله دار می شود، اتفاقی است یا خیر؟

به گزارش میدان 72، پس از دستگیری بحث برانگیز حمید بقایی، دفتر رئیس جمهور سابق کشورمان با انتشار بیانیه ای توضیحاتی را در خصوص عدم رعایت مسائل شرعی و قانونی در نحوه رسیدگی به اتهامات معاون اجرایی دولت دهم صادر کرد اما خبرگزاری فارس با تلخیص این بیانیه (+)، قسمت دوم آن را که به فتوای رهبر انقلاب اشاره کرده بود حذف کرد تا نشان دهد که فرمایشات رهبری تنها برای استفاده در موارد خاص موضوعیت دارد. از سوی دیگر خبرگزاری تسنیم نیز این خبر را به کلی سانسور کرد و به راحتی از کنار آن گذشت.

در این قسمت از بیانیه آمده بود:

مقایسه نحوه برخورد با ایشان و دیگران نشان‌دهنده آن است که رفتار با آقای بقایی تا چه میزان از ضوابط و مبانی حقوقی برخوردار بوده است.

برخلاف فتوای صریح مقام معظم رهبری و قوانین و مقررات حاکم، یک مقام مسئول در مصاحبه‌ای مطبوعاتی از فردی دستگیر شده، نام می‌برد و علاوه بر آن، از بیان اتهام وی اجتناب می‌کند و فرصت‌طلبان با استفاده شرایط، انواع اتهامات کذب و ناجوانمردانه را نثار کسی می‌کنند که در حبس است و امکان پاسخگویی و دفاع از خود را ندارد، در حالی که مستند به مبانی حقوقی و اخلاقی، در فرایند اطلاع‌رسانی، باید عکس آن عمل شود.

با این حال آیا بهتر نبود که این دو رسانه اصولگرا که وظیفه پاسداری از انقلاب اسلامی را هم به عهده دارند، به وظیفه شرعی خود در اطلاع رسانی صحیح و بی طرفانه عمل کرده و به پرسش های مخاطبان خود پاسخ می دادند؟ پرسشهایی که مشخص شدن پاسخ های آنها، می توانست بسیاری از ابهامات را از بین برده و قوه محترم قضاییه را در انجام وظیفه خود یاری بخشد.

پرسش هایی  از قبیل اینکه :

1- چرا نام متهمی که هنوز هیچ اتهامی در خصوص او به اثبات نرسیده به صورت علنی مطرح می شود اما هنوز مشخص نیست که چه کسی که رانت 650 میلیون یورویی را دریافت کرده و یا حتی نام بابک زنجانی دوم چیست؟

2- آیا اینکه قبل از هر مرحله از روند رسیدگی به پرونده اختلاس، ارتشا و امنیتی مهدی هاشمی، یکی از نزدیکان احمدی نژاد مساله دار می شود، اتفاقی است یا خیر؟

3- صحبت های فرمانده سابق ناجا در خصوص بروز برخی رفتارها در جریان رسیدگی به یک پرونده (اینجا بخوانید)  و عملکرد رسانه ها در این پرونده تا چه حد صحت داشته است؟

4- چرا دستگاه های مسئول (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات نظارت بر مطبوعات) در خصوص اتهامات بی پایه و اساس رسانه های نزدیک به برخی رجال سیاسی (تابناک، تدبیر و … )، به حمید بقایی ساکت نشسته و به وظیفه قانونی خود عمل نمی کنند؟ (+)

5- انتشار کاریکاتوری در خبرگزاری دولتی که حمید بقایی را در غل و زنجیر نشان داده و تمامی اعضای هیات دولت سابق را  که برخی از آنها در حال حاضر منصوب رهبری هستند، متخلف معرفی کرده است، در کدام مرجع ذیصلاح رسیدگی می شود؟

و در نهایت چرا سخنان رهبری مهجور می ماند و عندالزوم و مطابق گرایشات سیاسی  مسئولان این رسانه ها منتشر و بازخوانی می شود؟

– لازم به ذکر است میدان 72، با حمایت از دستگاه قضایی کشور اعلام می دارد که هیچ قضاوتی در خصوص پاسخ به پرسش های بالا ندارد و این سولات صرفا، پرسشهایی است که پاسخ به آنها حقانیت دستگاه قضایی کشور را به اثبات می رساند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: