تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۲:۱۳ کد مطلب 60007

یک مقام قضایی: بازداشت تنها به دلیل بی توجهی به احضاریه ها

منبع آگاه قضایی در واکنش به ادعاهای مطرح شده درباره علت و نحوه بازداشت حمید بقایی اظهار داشت: آقای بقایی از مدت‌ها قبل توسط دستگاه قضایی احضار شده بود اما به این احضاریه‌ بی‌توجهی می‌کرد که در نهایت این بی‌توجهی به احضاریه و خودداری از حضور در مرجع قضایی، منجر به بازداشت وی شد.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضاییه در نشست خبری هفته گذشته خود به بازداشت حمیدرضا بقایی معاون رئیس‌جمهوری سابق اشاره کرد اما به دلیل معذوریت‌های قضایی از بیان جزئیات و حتی دلیل بازداشت وی خودداری کرد.

همچنین دکتر محمودی احمدی‌نژاد با انتشار نامه‌ای به برخی اتهام‌زنی‌ها درباره بقایی واکنش نشان داد و از این وضعیت گلایه کرد.

در همین زمینه یک منبع آگاه قضایی در واکنش به ادعاهای مطرح شده در گفت‌وگو با تسنیم درباره علت و نحوه بازداشت حمید بقایی اظهار داشت: آقای بقایی از مدت‌ها قبل توسط دستگاه قضایی احضار شده بود اما به این احضاریه‌ بی‌توجهی می‌کرد که در نهایت این بی‌توجهی به احضاریه و خودداری از حضور در مرجع قضایی، منجر به بازداشت وی شد.

گفتنی است حمید بقایی در هنگام رجوع به منزل دستگیر شده است.

میدان 72 ضمن اعلام حمایت از احکام قطعی قوه قضاییه، همگان را توصیه به صبر کرده تا این قوه با آرامش خاطر و بدور از جنجال، پرونده حمید بقایی را رسیدگی کرده و نتیجه را به ملت شریف ایران اعلام کند.

 به علت مسائل حقوقی از دریافت و تایید نظرات برای این خبر معذوریم.