تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۲:۲۷ کد مطلب 60008

آشنائی با مراکز توریستی و بازی های محلی کشور

نمایشگاه بزرگ و تخصصی تعطیلات تابستانی زمینه آشنائی شهروندان با مراکز توریستی، دیدنی، تاریخی ، تفریحی، طبیعی و همچنین صنایع دستی و بازی های بومی و محلی مناطق مختلف کشورمان را فرآهم آورده است.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ؛ از ستاد نمایشگاه بزرگ و تخصصی تعطیلات تابستانی؛ در این نمایشگاه در قالب پوستر، بنر، نقشه، عکس، مجله، فیلم و همچنین کارشناسان حوزه گردشگری؛ همه جاذبه های توریستی و گردشگری کشور برای مخاطبان توضیح داده می شود تا کسانی که قصد ایرانگردی دارند با آگاهی بیشتری محل سفر خود را انتخاب کنند.

نمایشگاه بزرگ و تخصصی تعطیلات تابستانی در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا شده است.

همزمان با برگزاری این نمایشگاه ، ده ها شرکت ، سازمان و صنوف مختلف گرشگری، توریستی و صنایع دستی گردهم می آیند و نوین ترین تولیدات و خدمات خود در زمینه های مختلف گردشگری و توریستی را ارائه کردند.

شرکت کنندگان در این نمایشگاه آخرین توانمندی ها و دستاوردهای خود را در انواع گروه های کالایی وخدماتی گردشگری اعم از خدمات گردشگری الکترونیکی، خطوط هوایی، دریایی، زمینی، ریلی، توریسم سلامت، توریسم ورزشی، توریسم زیارتی، اکوتوریسم، بانک ها، بیمه ها، سازمان های سیاحتی و گردشگری، اتحادیه ها و انجمن ها، هتل ها و دهکده های توریستی، انواع تجهیزات سفری، موزه ها و کاخ موزه ها، رستوران ها و سفره های سنتی به نمایش گذاشته اند.

در نمایشگاه بزرگ و تخصصی تعطیلات تابستانی؛ همچنین برخی سازمان ها و انجمن های گردشگری، تورگردانان، رسانه های تخصصی ، دفاتر رزرواسیون و شرکت های وابسته به گردشگری نیز حضور دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه های حوزه گردشگری فرصتی مناسب برای تحریک بازار هدف به منظور استفاده از خدمات سفر و گردشگری است.

رجبعلی خسرو آبادی افزود: برگزاری نمایشگاه های تخصصی در حوزه گردشگری همواره یکی از ابزارهای مهم در شناسایی نیاز مشتریان و همچنین معرفی توانمندی واحدهای خدماتی به بازار های مختلف و ایجاد تعامل بین بخش های مختلف صنعت گردشگری است.

وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در کمیته نمایشگاه ها، در این دسته نمایشگاه ها، بیشرین غرفه های نمایشگاهی به عرضه و معرفی تورهای داخلی اختصاص خواهد داشت و مجری موظف خواهد بود تا طبق درصد فضای مشخص شده نمایشگاه اقدام به فروش تورهای داخلی کند.

آشنایی و معرفی داشته ها، امکانات و ظرفیت های حوزه گردشگری ، ترغیب و تشویق افراد، شرکت ها و موسسات به جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ،گسترش ایرانگردی، ایجاد زمینه های مناسب به منظور بهره گیری از ظرفیت های گردشگری و ایجاد اشتغال در این حوزه، فراهم نمودن بسترهای لازم برای ورود گردشگر به کشور و یافتن راهکارهای لازم به منظور رفع موانع موجود، آشنائی مردم با نقاط توریستی و تفریحی و تاریخی استان تهران و کشور ایران و توجه به آثار تاریخی مذهبی طبیعی ورزشی برخی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

نمایشگاه بزرگ و تخصصی تعطیلات تابستانی تا 24 خرداد ماه هر روز از ساعت 10 تا 20 در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آماده بازدید علاقمندان است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: