تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۲:۳۹ کد مطلب 60024

کتاب مردم دوست داشتنی ایران رونمایی شد

کتاب مردم دوست داشتنی ایران شامل مجموعه عکس های تهیه شده توسط دیان ویرن جوریت سفیر کشور اندونزی در تهران از مردم نقاط مختلف ایران در آیینی رونمایی شد.

به گزارش میدان 72 به نقل ایرنا ؛ سفیر اندونزی در آیین رونمایی از این کتاب با اشاره به علاقه اش به عکاسی و مردم ایران، گفت: به عنوان سفیر اندونزی این شانس را داشته ام که به اکثر مناطق ایران سفر کرده و علاوه بر بازدید از مناطق منحصر به فرد، با مردم نیز ارتباط نزدیکی برقرار کنم.

دیان ویرن جوریت با بیان اینکه بیشتر عکس های موجود در کتاب مردم دوست داشتنی ایران از مردم ساکن در روستاها تهیه شده است، افزود: مردمی که در روستاها، تپه ها و غارها زندگی می کنند به نسبت مردم شهرنشین کمتر دیده می شوند و صداقت، تواضع و راستی در آنها موج می زند.

وی خاطر نشان کرد: در مدت اقامتم در ایران فقط به جنبه سیاسی و دیپلماتیک با ایران نگاه نکرده ام ، بلکه برای مقوله فرهنگ نیز توجه ویژه ای قائل بوده ام، چرا که دولت ها همواره با یکدیگر ارتباط دارند اما رابطه مردم با مردم کمتر است.

مدیرکل آسیا و اقیانوسیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این آیین گفت: سفیر اندونزی علاوه بر موفقیت در توسعه سیاسی بین ایران و اندونزی، در ایجاد روابط فرهنگی دوطرفه نیز موفق بوده است.

علی محمد سابقی افزود: آنچه سبب پایداری روابط بین کشورها می شود و این رابطه از چارچوب دیپلماتیک و سیاسی بین مردم می آورد تلاش های فرهنگی است.

در آیین رونمایی از کتاب مردم دوست داشتنی ایران که در منزل سفیر اندونزی در ایران برگزار شد، شماری از اهالی فرهنگ و هنر، سفیران و نمایندگان کشورهای مختلف در ایران نیز حضور داشتند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: