تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۱۲:۴۷ کد مطلب 60030

آغار نام‌نویسی بزرگ‌ترین مسابقه تفسیر قرآن «نورالهدی» از ۲۵ خرداد

معاون ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن از آغاز نام‌نویسی برای هشتمین دوره مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی» از ۲۵ خردادماه خبر داد و گفت: نام‌نویسی در این مسابقه ۳۱ تیرماه به پایان می‌رسد.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس ؛ «یوسف افراش» معاون ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری مسابقه قرآنی «نورالهدی» اظهار داشت: این مسابقات بزرگ‌ترین مسابقه تفسیر قرآن در کشور است که به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هشتمین دوره مسابقات تفسیر «نورالهدی» در دو رشته تفسیر یک جز (جزئ 24 قرآن) و تفسیر سه جزء (اجزای 24، 25 و 26 قرآن) برگزار می‌شود، افزود: سال گذشته این مسابقات با محوریت اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور برگزار شد اما امسال با توجه به بحث ادغام اتحادیه‌های قرآنی این مسابقات توسط سازمان دارالقرآن و با مشارکت مؤسسات و اتحادیه‌های قرانی برگزار خواهد شد.

افراش با اشاره به منبع آزمون تفسیر قرآن «نورالهدی»، خاطر نشان کرد: تفسیر نمونه یکی از معتبرترین تفاسیر قرآن است که بیشترین تعداد چاپ را نیز داشته است اما با این وجود برخی از افراد برای شرکت در این مسابقات از عدم دسترسی به منبع مسابقات گلایه داشتند بر همین اساس امسال برای نخستین‌بار فایل تفسیر نمونه بر روی سایت آیت‌الله مکارم شیرازی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هشتمین دوره مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی» 22 آبان‌ماه برگزار می‌شود، درباره زمان نام‌نویسی در این مسابقات، گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقات «نورالهدی» از 25 خردادماه تا 31 تیرماه می‌توانند از طریق سایت تلاوت اقدام به ثبت‌نام کنند.

به گزارش فارس، در هفتمین دوره مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی» که به همت اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور برگزار شد حدود 10 هزار نفر در این رقابت‌ها نام نویسی کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: