تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵ - ۰۹:۱۹ کد مطلب 60144

این دولت ننشسته است تا تحریم‌ها برطرف شود

روحانی افزود: این دولت ننشسته است تا دیگران در مذاکرات هسته‌ای در برابر حرف حق ما تسلیم بشوند یا نشوند این دولت ننشسته است تا تحریم‌ها برطرف شود. از روز آغاز دولت در شرایط تحریم قدم به قدم برای رفاه مردم برای خدمات اجتماعی با کمک شما مردم قدم برداشته‌ایم و برخواهیم داشت.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72، حسن روحانی رئیس‌جمهور در سفر استانی خود به استان خراسانی شمالی در جمع مردم این استان گفت: 24 خرداد دو سال پیش ملت ما اعلام کرد ما مسیری را انتخاب می‌کنیم که در آن مسیر همه اقوام متحد و کنار یکدیگر باشند مامسیری را انتخاب می‌کنیم که شیعه و سنی ترک و ترکمن کرد و بلوچ عرب و لر همه و همه زیر پرچم اسلام و زیر پرچم ایران دست به دست هم خواهیم داد برای توسعه ایران زمین ما.

وی همچنین گفت: ما در روز 24 خرداد دو سال پیش به همه اعلام کردیم که در این سرزمین به فرهنگ یکدیگر، به افکار یکدیگر، به سلیقه‌های یکدیگر احترام می‌گذاریم. آستانه تحمل را بالا و بالاتر می‌بریم. این جناح و آن جناح این حزب و آن حزب این قومیت و یا آن قومیت این لهجه و گویش یا آن لهجه و گویش همه ما در پی هدف واحدیم و آن پیشرفت سریع و همه جانبه ایران عزیز است.

رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت: ما اگر می‌خواهیم به پیشرفت و قله‌های ترقی دست پیدا کنیم باید متحد باشیم دست به دست هم بدهیم اختلافات را کنار بگذاریم همه به هم کمک کنیم تا در این کشور رونق اقتصادی آغاز شود. شما می‌دانید روزی که این دولت کار خود را آغاز کرد از رشد اقتصادی خبری نبود از رونق اقتصادی خبری نبود. آمار اقتصادی ما نشان می‌داد که در سال 91 نزدیک منفی 7 درصد شرایط رشد کشور بوده است. یعنی رکود عمیق، حتی در سال 92 هم باز رشد منفی بود یعنی ادامه رکود. شما می‌دانید در شرایط رکود روز به روز تولید کاسته می‌شود و اگر تولید کاسته شد دست نیاز ما به بیگانه دراز می‌شود و اگر تولید کاسته شد حتی برای نان شب هم نیازمندیم تا گندم را از خارج وارد کنیم.

روحانی گفت: نیازمندی‌های کشاورزی ما در طول سال 92 و 93 به بیگانه و خارج کاهش پیدا کرده است و روی پای خود ایستاده‌ایم. در این مدت 8 میلیارد دلار مواد غذایی کمتر وارد کردیم. این به معنای آن است که ما در مسیر تولید حرکت کردیم تعداد تراکتورها تعداد کمباین‌ها تعداد ماشین‌آلات راهسازی و کشاورزی که روز به روز افزایش پیدا می‌کند به معنای حرکت کشور در مسیر توسعه و رشد هست شما امروز بالاترین مشکل اجتماعی‌تان بیکاری است. چرا ما باید امروز با این معضل رو به رو باشیم؟ ایران با عظمت با این همه معادن این همه سرزمین آماده به کاشت و غنی این همه جوان لایق و تحصیل کرده چراب اید این شرایط را داشته باشد.

وی همچنین افزود: ما می‌توانیم و قادر هستیم کشور را در مسیر حرکت و توسعه قرار دهیم. دیگران آمده‌اند در مسیر مسابقه بر پای ملت ما زنجیر نابجای تحریم انداخته‌اند. ما نخواهیم گذاشت این زنجیر ادامه پیدا کند. همه مردم ایران بدانند هر مشکلی که برای این ملت هست برای حقوق این ملت هست ما دست به دست هم خواهیم داد از 24 خرداد 92 به جلو خواهیم رفت. ما دست به دست هم خواهیم داد با اتحاد با یگانگی با وحدت و انسجام ملی با حمایت و هدایت مقام معظم رهبری با اتکا به خداوند با توجهات امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا و به پیش خواهیم رفت. ما تنها نیستیم ملت ما تنها نیست دولت ما تنها نیست رهبری ما تنها نیست یک ملت منسجم و یکپارچه عنایت روح بلند پیامبر و ائمه پشت سر این مردم است.

رئیس‌جمهور گفت: ما نخواهیم گذاشت بیگانگان بخواهند ظلم و جنایت تحریم را ادامه دهند. ما نخواهیم گذاشت حقوق ملت ایران پایمال شود. ما نخواهیم گذاشت مواد خوراکی مردم گران تر به دست مردم برسد. یک آمار بسیار کوچک یادتان باشد. آنها که به ما ظلم کردند آنها که زنجیر تحریم را برای ملت ما آماده کردند بدانند هر جنسی که از خارج به دست شما رسیده حداقل 10 تا 15 درصد گرانتر به دست شما رسیده یعنی این پول از جیب شما داده شده آنها که می‌گویند تحریم مهم نیست گویی از جیب مردم بی‌خبرند. آنهایی که می‌گویند ما دربرابر بیگانگان نباید بایستیم آنهایی که می‌گویند ما در برابر 5+1 باقامتی رشید با دیپلمات‌های کارآزموده نباید حرف بزنیم و مذاکره کنیم گویی از زندگی مردم بی‌خبرند.

روحانی ادامه داد: ما به حول و قوه الهی با هدایت‌های رهبری معظم انقلاب با حمایت شما مردم بزرگ هم در داخل ایران غنی سازی خواهیم کرد هم چرخ اقتصاد را به حرکت در می‌آوریم. ما در طول 22 ماه گذشته صدها هزار هکتار زمین کشاورزی را تحت آبیاری مدرن قطر‌ه‌ای قرار داده‌ایم فقط در خوزستان و ایلام 177 هزار هکتار این فقط آمار دو استان است برای طراحی در این زمینه در همین استان خراسان شمالی برای مدرن کردن آبیاری کشاورزی 60 میلیارد تومان هزینه خواهد شد. ما نخواهیم گذاشت با فشار دشمن قامت رشید ملت بزرگ ایران ذره‌ای در برابر فشار دشمنان خم شود. این سرو آزاده ملت ایران است علیرغم همه فشارها ما تحول بزرگ در سلامت در این 22 ماه شاهد هستیم.

وی بیان داشت: در طول یک سال گذشته بیش از 3 هزار و 900 پزشک متخصص به استان های محروم و نقاط دور افتاده اعزام کردیم که این 3 هزار و 900 پزشک متخص در 24 ساعت و شبانه‌روز در این مناطق حضور دارند برای درمان مردم. ما هزارها خانه بهداشتی را ساختیم آماده کردیم یا تجهیز کردیم. ما در این مدت برای آسودگی بیشتر بیمارانمان بیش از 10 نزدیک به 11 میلیون نفر در حاشیه شهرها را تحت پوشش خدمات درمانی قرار دادیم. ما 9 میلیون و 200 هزار نفر را در طول یک سال جدید تحت پوشش بیمه درمانی قرار دایم 11 میلیون نفر را تحت پوشش حمایت امنیت غذایی قرار دادیم.

روحانی افزود: این دولت ننشسته است تا دیگران در مذاکرات هسته‌ای در برابر حرف حق ما تسلیم بشوند یا نشوند این دولت ننشسته است تا تحریم‌ها برطرف شود. از روز آغاز دولت در شرایط تحریم قدم به قدم برای رفاه مردم برای خدمات اجتماعی با کمک شما مردم قدم برداشته‌ایم و برخواهیم داشت. ما در شرایط تحریم به فکر دریاچه‌های خشک افتادیم. در شرایط تحریم به فکر رودخانه های بزرگ کشور افتادیم. در شرایط تحریم به فکر هامون‌ها و تالاب‌ها افتادیم. در شرایط تحریم شرایط بنزین را از لحاظ کیفیت اصلاح کردیم. در شرایط تحریم کیفیت گازوئیل را اصلاح کردیم. در شرایط تحریم برای اینکه فاضلاب شهرها را اصلاح کنیم برنامه‌ریزی کردیم. در شرایط تحریم قطار سریع‌السیر را پروژه‌اش را در ایران آغاز کردیم. ما تحریم را با کمک شما مردم لغو خواهیم کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: