تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵ - ۱۲:۲۲ کد مطلب 60174

فانی: وزارت آموزش و پرورش 40 میلیون مخاطب مستقیم دارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه 40 میلیون مخاطب مستقیم دارد و لذا می تواند یکی کارکرد مهم این وزارتخانه یعنی فرهنگ سازی را در کشور اجرا کند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، علی اصغر فانی روز دوشنبه در پانزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز نیز شاهد حضور دانش آموزان و فرهنگیان در پاسخ به پرسش مهر رییس جمهوری هستیم ، افزود: برای اولین بار در پرسش مهرغیر از معلمان و دانش آموزان با ابتکار ستاد مرکزی پرسش مهر خانواده ها نیز مشارکت داده شدند.

وی افزود: 2 میلیون خانواده از طریق دانش آموزان به سوال رییس جمهوری در باره صرفه جویی در مصرف آب و حفظ منابع زیرزمینی آب پاسخ دادند. این روش یکی از طبیعی ترین راه های فرهنگ سازی بوده و فرهنگ سازی پیش نیاز رفتار انسان ها است.

فانی ضمن تشکر از برخی نهادها و سازمان ها برای نهادینه سازی صرفه جویی در آب از خدمات وزارت نیرو، وزارت کشاورزی و سازمان محیط زیست تجلیل کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری درباره سرمایه ای بودن آموزش و پرورش و تضمین آینده کشور از طریق این وزارتخانه توجه بیشتر دولت و مجلس را خواستار شد تا این نهاد را در فرهنگ سازی و سایر وظایف خود یاری کند.

به گزارش ایرنا ، رییس جمهوری به مناسبت آغاز سال تحصیلی 94-93 در پرسشی خطاب به دانش آموزان گفت: عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبروست. هر کدام از ما چگونه از آب های ایران می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پرسش مهر رییس جمهوری گفت: حجت الاسلام روحانی با شناختی که از مردم و دانش آموزان دارد به خوبی می داند که باید برای ایجاد ایرانی آباد به دانش آموزان و آموزش و پرورش توجه داشته باشد و عنایت های وی در رابطه با آموزش و پرورش قابل تقدیر است.

حمیدرضا کفاش رییس ستاد برگزاری پانزدهمین کنگره پرسش مهر ریاست جمهوری نیز در این مراسم گفت: امروز فرهنگیان دریافته اند تنها کسی که می تواند قفل معیشت آنان را همچون ارتقای بهداشت بگشاید دولت تدبیر و امید و مجلس همراه و همزبان است.

وی افزود: آموزش و پرورش افتخار دارد که در طول ماه های گذشته با اقدامی شجاعانه 31 مدیرکل استان ها را از جنس تدبیر و اعتدال و به دنبال آن مدیران شهرستان ها را از میان چهره های فرهیخته و همراه با دولت تدبیر و امید انتخاب کرده و هزینه های آن را پرداخته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد : آنان که با نفت 160 دلاری کاری برای مردم نکردند و بدهی ها را به آیندگان سپردند امروز با تخریب سرداران هسته ای مدعی دفاع از حقوق معلمان شده اند.

کفاش همچنین گفت: رییس جمهوری در 24 خرداد در جمع خبرنگاران گفت که اعتدال یعنی اینکه همه حرکت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در چارچوب قانون باشد و هیچ تصمیمی در کشور یک شبه گرفته نشود و امور به صاحبنظران واگذار شود.

وی با ارایه گزارشی از عملکرد ستاد برگزاری کنگره پرسش مهر گفت: سه میلیون و 188 هزار معلم، دانشجو معلم، دانش آموز و خانواده های آنان به سوال رییس جمهوری پاسخ داده که از 113 دانش آموز 130 معلم برگزیده و پنج خانواده در سطح کشور تجلیل می شود.

وی همچنین گفت: پاسخ دهندگان در قالب عکس، وبلاگ نویسی، فیلم کوتاه، نمایشنامه، شعر، مقاله نویسی، سرود همگانی، نقاشی، کاریکاتور، طراحی پوستر و داستان شرکت کرده اند.

در پایان این مراسم با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محمدرضا صادق، کفاش و فانی تندیس زرین جشنواره مهر به سارا اسدی دانش آموز شاعر از زنجان، شعبانعلی آذرلو معلم شاعر از استان گلستان، ثریا خلیل خیاوی معلم شاعر از استان اردبیل و محمد رستمی فرهنگی بانشسته به نمایندگی از تمام برگزیدگان اهدا شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: