تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ - ۱۶:۰۳ کد مطلب 60233

آن 175 مَرد…

آخرین روزهای اردیبهشت بود، مردم مطابق معمول کارهای روزمره خود را با همان جنب و جوش روز های قبل انجام می دادند و البته با همان سر و صداهای همیشگی…

میدان 72/ هادی ارباطی: آخرین روزهای اردیبهشت بود، مردم مطابق معمول کارهای روزمره خود را با همان جنب و جوش روز های قبل انجام می دادند و البته با همان سر و صداهای همیشگی…

29 اردیبهشت ، خبری کل ایران را در شوک فرو برد…

کشف جسد 175 غواص با دستان بسته…

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم استقبال از پیکرهای مطهر شهدای دفاع مقدس که از مرز شلمچه وارد کشور شدند، گفت: پیکرهای 175 تن از شهدایی که وارد کشور شدند متعلق به غواصان جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس است که در عملیات کربلای4 با دستان بسته توسط نیروهای بعثی به شهادت رسیدند.

“فرقی نمی کرد خبر بر روی گوشی هوشمند گران قیمتشان آمده باشد یا در تاکسی و اتوبوس و میان همهمه شهر شنیده باشند. واکنش ها درمورد آن ، نسبت به هر خبر دیگری متفاوت بود.”

از همان لحظه انتشار خبر ، واکنش ها نسبت به این خبر شروع شد…

این خبر خیلی زود تبدیل به زخم دل بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی شد، عده‌ای دست به قلم شدند و با بغض درد دلشان را نوشتند و عده‌ای نیز دست به موس، شبکه‌های اجتماعی را با طرح‌ها و پوسترهای گرافیکی عطرآگین کردند.

با اعلام این خبر ، بار دیگر تصویر مهمی از سطح پایبندی جامعه علی الخصوص جوانان کشور به ارزش‌هایی مانند دفاع و شهادت نشان داد تا بشود گفت اعتقادات خانواده ایرانی همچنان مستحکم است و البته برخی اظهارنظرها و تحلیل ها نیازمند بازنگری….

مردم بارها نشان داده اند «قهرمانان شان» را خارج از چارچوب ها و تصورات و متفاوت تر از خط کشی های مرسوم سیاسی و فرهنگی گرامی می دارند و بالاتر از این، آن‌ها نشان داده اند که همیشه حول «ارزش ها» گردهم جمع می شوند.

“بر موجهای اروند با دست بسته رفتند…”
“تا هیچ کس نبیند بر دست های ما بند…”

همیشه از صحنه کربلا در عاشورا صحبت می‌شد و از چگونگی شهادت آن عزیزان…

باورم نمی‌شد که انسانهایی باشند که بتوانند همچنین اعمالی انجام دهند…

به راستی آیا انسان می‌تواند سبوعانه انسان دیگری را بکشد؟ …

سلام بر غواصانى که تا ژرفاى دریاى ایثار وفداکارى پیش رفتید و خود هم چون مرواریدهایی درصدف خفته دست نیافتنى ترین هاى تاریخ عظمت ملتهاى آزاده جهان گشتید ؛ درود بر شرفتان و ای کاش درقیامت شرمنده رویتان نباشیم…

از همان روز اول انتشار خبر یک سوال ذهنم را مشغول خود کرده است…

به راستی مقاومتی که آن ها با دست بسته کردند را ما با دستان باز توانسته ایم بکنیم!!!؟؟؟
“یازهرا”

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: