تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۴ کد مطلب 60343

شعب بین المللی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم راه اندازی می شود

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، از فراهم شدن مقدمات اولیه برای راه اندازی و توسعه دانشکده های قرآنی در کشورهای متقاضی اروپایی و آسیایی خبر داد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین احمد عابدی در حاشیه همایش قرآن یاوران در آمل به خبرنگار ایرنا گفت: بین المللی شدن دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح است و چندین کشور اروپایی و آسیایی متقاضی جدی راه اندازی شعبه های این دانشگاه هستند.

وی پیش بینی کرد طی هفته های آینده اساسنامه این دانشگاه تصویب شود.

عابدی خاطر نشان کرد: پس از تصویب اساسنامه در شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به راه اندازی شعبه های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در کشورهای آلمان، هندوستان، پاکستان، لبنان و امارات اقدام می کنیم.

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، به وجود 22 دانشکده زیرمجموعه این دانشگاه در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: توسعه و افزایش تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در اولویت برنامه های این دانشگاه است.

حجت الاسلام عابدی با بیان این که در این دانشگاه در کنار گسترش کمی به گسترش کیفی توجه شده و به دنبال تقویت تحصیلات تکمیلی هستیم، افزود: به دنبال راه اندازی رشته هایی هستیم که در دنیا جاذبه و علاقه مندان زیادی دارد که از جمله می توان به رشته های قرآن و مدیریت، قرآن و اقتصاد، قرآن و فلسفه اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در بسیاری از استان های کشور دانشکده علوم قرآنی نداریم، اما متقاضی در این خصوص وجود دارد و خوشبختانه میزان پذیرش دانشجو در این دانشگاه هر سال در حال افزایش است.

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم جهت گیری این دانشگاه به سمت پژوهش محوری را در اولویت و برنامه جدی دانشگاه دانست و اضافه کرد: به همین منظور پژوهشگاه دانشگاه برای کارهای تحقیقی و پژوهشی قرآنی راه اندازی شده است.

عابدی اضافه کرد: هدف اصلی این پژوهشگاه ارایه مقالات، پایان نامه ها و برگزاری همایش ها در راستای معرفی بیشتر مفاهیم و دروس قرآنی است.

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم انتقال دانشکده علوم قرآنی آمل به یکی دیگر از شهرهای مازندران را از پایه بی اساس خواند و تاکید کرد: این دانشکده با توجه به وقفی بودن آن مخصوص آمل است و در این شهرستان نیز برای همیشه خواهد ماند.

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در سال 1361 به نام مدرسه تربیت مدرس قرآن کریم فعالیت خود را در تهران آغاز کرد و از سال 1368 با مجوز وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت به مراکز آموزش عالی کشور پیوست.

این نهاد علمی قرآنی از سال 1387 با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری با عنوان دانشگاه علوم و معارف قران کریم فعالیت خود را تداوم بخشید و اکنون دارای هفده دانشکده پایه و چهار دانشکده تخصصی در سراسر کشور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: