تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۸ کد مطلب 60346

دانشگاه ارومیه در جمع موثرترین دانشگاههای جهان

رییس دانشگاه ارومیه گفت: طبق آخرین بررسی های پایگاه استنادی جهان اسلام، این دانشگاه در ردیف 12 دانشگاه جامع موثر کشور و در جمع یک درصدی دانشگاه های موثر جهان قرار گرفته است.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، رحیم حب نقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این بررسی ها 30 دانشگاه برتر ایران در جمع یک درصدی دانشگاه های موثر که دارای بیشترین میزان اثر گذاری بوده اند، قرار گرفته اند که یکی از آنها دانشگاه ارومیه است.

وی اضافه کرد: در این فهرست، 12 دانشگاه جامع، 10 دانشگاه علوم پزشکی، هفت دانشگاه صنعتی و یک دانشگاه آزاد از کشورمان حضور دارند.

وی اظهار کرد: دانشگاه ارومیه در کنار دانشگاههای تهران، تبریز، مشهد، شیراز، رازی، یاسوج، سمنان، کرمان، تربیت مدرس، بوعلی سینا و کاشان 12 دانشگاه موثر جامع کشور را تشکیل داده اند.

رییس دانشگاه ارومیه ادامه داد: این امر نشان می دهد این دانشگاه توان علمی خوبی در سطح کشور دارد و توانسته است روند رو به رشد مناسبی را طی کند که امیدواریم این روند در سال های آینده نیز بهبود یابد.

حب نقی از فعالیت 478 عضو هیات علمی در دانشگاه ارومیه خبر داد و گفت: بیش از 16 هزار دانشجو در زمان حاضر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه ارومیه در سال 1344 تاسیس شده است.

هرچند برخی از صاحب نظران موسس این مرکز آموزشی را جوزف کاکرن و سال تاسیس آن را سال 1284 شمسی می دانند.

این دانشگاه در زمان حاضر 9 دانشکده و یک پردیس خودگران دارد که دانشجویان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آنها تحصیل می کنند.

برخی مراکز آموزش عالی وابسته این دانشگاه در شهرهایی نظیر خوی و میاندوآب نیز راه اندازی شده اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: