تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۰ کد مطلب 60375

اعزام قاریان قرآن و مبلغان دینی به 60 کشور

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان گروه هایی از قاریان قرآن کریم و مبلغان دینی را به 60 کشور اعزام می کند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، قرار است گرو ه های تواشیح و قاریان بین المللی قرآن به 19 کشور اعزام شوند و همچنین گروه هایی از مبلغان دینی به 41 کشور عزیمت کنند.

بر اساس این گزارش از هفته اول تا پایان ماه مبارک رمضان قاریان بین المللی قرآن کریم به منظور گسترش اندیشه و تفکر قرآنی در سطح بین المللی به کشورهای هندوستان (دهلی، بمبئی و حیدرآباد)، چین (شانگهای)، ترکیه (استانبول)، گرجستان، قرقیزستان، سریلانکا، فیلیپین، آلمان، کرواسی، فرانسه، ایرلند، زامبیا و عراق اعزام می شوند.

همچنین گروه های تواشیح از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به کشورهای ترکیه (ارزروم و آنکارا)، پاکستان (کراچی، لاهور و اسلام آباد)، تایلند، اتریش، تونس و اوگاندا اعزام و به اجرای برنامه در محافل دینی و مراکز فرهنگی می پردازند.

اعزام مبلغان دینی به 41 کشور جهان درپی درخواست های ایرانیان مقیم خارج از کشور از طریق رایزنان فرهنگی کشورمان صورت می گیرد که طی آن معارف دینی و احکام شرعی برای مخاطبان بیان خواهد شد و این مبلغان سلسله نشست هایی را ویژه احکام و آموزه های قرآنی برگزار خواهند کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: