تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ - ۲۱:۵۸ کد مطلب 60376

نقدی شیرین بر تلخ ترین واقعیت

چرا نتوانسیم صدای رسای وحدت و آژیر خطر ریزش را بشنویم ؟ چرا به او که دوسال قبلا از سال 92 یعنی در سال 90 فریاد میزد و پیش بینی حضور آقایان را در عرصه انتخابات می کرد ایمان نیاوردیم و بازیچه ی دست پدرخوانده شدیم ؟ آری خواسته یا ناخواسته بازیچه شدیم ؟ چه بر سر ایمان ، باور و ایدوئولوژی ما آمد که خود خواهی را بر دیگر خواهی مقدم داشتیم ؟

میدان 72/ هادی زیدی جودکی: مراد و هدف از نگارش و نگاشتن این وجیزه در ایام سالگرد انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ، واکاوی دلیل و علل گسست ؛ انشقاق و تجزیه نیروهای دلسوز ؛ متعهد و اصیل انقلاب در قلب جریان و گفتمان اصولگرایی در مقابل جریان و گفتمان بظاهر اصلاح طلب که بهتر است بر آن نام “مغلطه گرایی ” بنهیم ، می باشد

برای تنویر و روشن نمودن بهتر افکار و اذهان مخاطبان محترم به فرمایش گهربار مولای متقیان امام علی (ع) استناد کرده و به آن تمسک می جوییم :

” قولوا الحق و لو علی انفسکم : حق را بگویید هرچند که به ضررتان باشد “

بر اساس فرمایش معصوم (ع) که ما را به حق گویی و صادق بودن دعوت می کند و با عنایت به اینکه این مهم از زمره باورها و آموزه های عمیق دینی و اعتقادی ماست ، قصد نگارنده آن است تا ضمن واکاوی علل ایستایی و ناکامی جریان اصولگرایی در جریانات و حوادث اخیر کشور بویژه در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (در یادبود ان اشتباه عظیم) واقعیت ها را صادقانه و بی کم و کاست و البته درحد بظاعت علم اندک و قلم ناتوان نگارنده مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده و در پایان به یک نتیجه گیری قابل قبول برسیم .

قصه پرغصه این ماجرا این جاست که چه شد و چه برایمان پیش آمد که نتوانسیم یا نخواستیم در برابر جناح رقیب آماده و خیز برداشته به وحدت و اتحاد برسیم و دست رد بر سینه ی یکدلی و یکرنگی بزنیم ؟

چرا نتوانسیم صدای رسای وحدت و آژیر خطر ریزش را بشنویم ؟ چرا به او که دوسال قبلا از سال 92 یعنی در سال 90 فریاد میزد و پیش بینی حضور آقایان را در عرصه انتخابات می کرد ایمان نیاوردیم و بازیچه ی دست پدرخوانده شدیم ؟ آری خواسته یا ناخواسته بازیچه شدیم ؟ چه بر سر ایمان ، باور و ایدوئولوژی ما آمد که خود خواهی را بر دیگر خواهی مقدم داشتیم ؟ چرا و بخاطر کدامین گناه گوشهایمان از شنیدن آواها و نجوا های وحدت و اتحاد “مردمی نژاد” ناشنوا شده بود ؟چرا چشم های خود را بر روی خیلی از واقعیت ها بسته نگه داشتیم و تمام فعالیت های دولت نهم و دهم را محکوم می کردیم و در ژست روشنفکر بودن و مدافع ولایت بودن به ولایی ترین دولت و کابینه تهمت بی ولایتی زدیم و بدتر از آن اینکه اینک هم دوست نداریم علت نابینایی و ندیدن خطاهای خود و پرده برداری از انها صحبت و کنکاش کنیم ؟ به چه دلیل وحدت و یکدلی را در مسلخ سهم خواهی و جناح بندی ذبح نمودیم ؟ چگونه با تهمت های بی پایه و اساس به بزرگترین ظرفیت اجتماعی مردمی که به واسته ی دولت نهم و دهم ایجاد شده بود از دیدن آتش پر لهیب تفرقه بر روی دامن اتحاد باز ماندیم ؟؟؟ چرا نتیجه ی عملمان ایستایی شد نه پویایی ؟ چرا به جای اینکه به دنبال عبرت گیری و نقد پذیری باشیم به دنبال واقعیت گریزی بودیم و در پازل دشمن قسم خورده تفکر بهاری و عدالت نقش آفرینی کردیم ؟؟

چرا عوض هدیه لبخند بر لبهای مبارک مولا و ولی امرمان کشیدگی ابروان و نارضایتی را تقدیم نمودیم ؟ چرا در گفتمان عدالت و عدالت محوری که دلیل انقلاب و نقشه ی راه معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) شک کردیم و به مردی که به فرمایش امام خامنه ای (حفظه الله ) قطار ارزش های انقلاب را به ریل اصلیش باز گردانده بود خرده گرفتیم و دولت نهم و دهم را بارها و بارها مورد هجمه قرار دادیم ؟؟چرا در گفتمان و ادبیاتمان همواره رویکرد تفرقه محور به جای وحدت محور سایه افکن شده بود ؟ و صدها چرا ف چگونه ها و به چه علت ها و دلیل های دیگر ؟

امروز باید باور داشته باشیم که نتایج مهم آن وادادگی ها ، تبلور دگر اندیشی و بدعت آوری در حوزه های مختلف جامعه است که فقط باید انگشت حسرت گزید و تاسف خورد به آن همه منیت و بی تدبیری و بی کیاستی ! اکنون اگر شاهد حمله و هجمه بی سابقه و طراحی شده به باورهای مسلم دینی و اصول اعتقادی مان از زبان مسئولین عالی رتبه اجرایی و روزنامه های پرتیراز و زنجیره ای مملکتمان هستیم ، اگر شاهد احیاء و ورود دوباره بدکاران و معاندان و دشمنان قسم خورده نظام در عرصه های مختلف فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی هستیم ، اگر در حوزه دیپلماسی و روابط خارجه شاهد دگر گیسی ، امتیاز دهی و باج دهی هستیم ، اگر در حوزه اقتصادی شاهد زیر سوال بردن کرامت انسانی و فشار امدن به اقشار آسیب پذیر ، معسر و معبل هستیم ، اگر شاهد دغدغه ها و نگرانی های بحق مقام معظم رهبری (مد ظلله العالی ) در حوزه های مختلف به عملکرد دولت ، مسئولین و کارگزاران نظام هستیم ، اگر امروز و بیش از ربع قرن از عروج آن امام آسمانی شاهد نگرانی رهبری عزیز در خصوص تحریف شخصیت بزرگ و ملکوتی امام خمینی (ره) هستیم و ایشان با بیان نکات هفت گانه از شخصیت ایشان و تذکر در رابطه با خاطره گویی های منتصب به امام (ره) نگران هستن و بالاخره اگر شاهد نقد های بحق و بجای افراد متدین و مومن جامعه از وضع موجود اقتصادی ، فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی ……. هستیم ، جوابش را باید فقط در چراه های ان قصه پرغصه جستجو نمود .

حالا جان کلام و مخلص این وجیزه در این جاست که برای جبران این نقصان که حاصل بی تدبیری و ژرف نااندیشی بود چه راهکار و راهبردی را باید اندیشید تا قصه ” مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود ” عینیت داشته و محقق شود .

حقیر اعتقاد و باورم این است که تنها داروی شفا بخش برای همه ی آلام و دردها ، فقط و تنها بصیرت افزایی در خصوص خواص و دشمن شناسی و گوش جان سپردن به منویات مولای غریبامان و استفاده از ظرفیت ها و نکات قوت هشت ساله دولت های نهم و دهم می باشد و اکنون که ان ماه پر فروغ ولایت ندای ” این عمارش” عرش را به لرزه درآورده اما دریغ از درک و دریافت پیام آن از سوی یاران فرشی و زمینی اش . یقین داشته باشیم مادامی که خودمان ملتزم به پیروی محض از فرمایشات ، وصایا ، و راهکارها و راهبردهای معظم له بدانیم و یادمان نرود که چگونه و از کجا به این مناسب و جایگاه ها رسیدیم و از همه مهمتر اخلاق را در بین همه و در همه جا حفظ کنیم و دوستان قدیمی خود که باعث رشد و ترقی ما در همین مناسب و مسولیت ها گردیده اندف قطعا در تمامی جاده های پر پیچ وخطر و فتنه آلود ، ایمن و آسوده به سرمنزل مقصود همانند 84 و خصوصا 88 خواهیم رسید و در فضای غبارآلود روزگار راه را از بی راه تشخیص خواهیم داد

بزرگان ، نخبگان و صاحبان کسوت اصولگرایی ! شما را به خدا نگذارید کرمینه تفرق و گسست در درخت تنومند و تناور اصولگرایی ، که چشم امید همه افراد مومن و انقلابی است ، رخنه کرده و آن را از درون بپوکاند و شما هم مانند قبل متوجه این ریزش و تجزیه نشوید .

برای استخلاص و رهایی از این تفرقه و انشقاق راهای بسیاری متصور است که یکی از مهمترین آن راهها ف وحدت گرایی و تگثر زدایی است . شما برای دستیابی به اهداف والا و برنامه های بالادستی می بایست از خیلی از مطالع و خواسته های پایین دستی ، جناحی و حزبی خود چشم بپوشید . اصلا مگر مرکز و محور ثقل همه اعتقادات و باورهای شما فرق مختلف اصول گرایی “ولایت مداری و ولایت پذیری ” نیست ؟ شما را به جان مقدسات عزیز ترین کسانتان سوگند می دهم نگذارید این گسست و چند اوایی و چندصدایی یک بار دیگر طنین انداز شود و باعث خوشحالی و خنده دشمنان و موجب رنجش و ملال خاطر دلسوزان شود . آیا براوردن انتظار این مردم فهیم ، مومن و دلسوز و انقلابی که با همه وجود خود را در عرصه های مختلف تا پای جان از این نظام و انقلاب تمام قد دفاع کرده اند ، خیلی سخت ودشوار است ؟ مگر چقدر سخت است دراین آزمون و امتحان نمره قبولی و به جای ثبت ریزش ف رویش را در کارنامه اعمالمان درج کنیم ؟

آری ! لختی دیگر آزمونی بزرگ در راه است و این بار هم چون همیشه دشمنان آهنگ تفرق و انشقاق شما کرده اند و به ریزش های شما و دامن زدن به اختلافات شما دل بسته اند .

بیاییم تا دیر نشده از همینک با هم عهد و پیمانی واثق ببندیم و نگذاریم دشمن از آب گل آلود ماهی بگیرد و به ریش ما بخندد و قهقه کند . بیاییم تا در این انتخابات که آزمونی بزرگ دیگری برایمان است دست در دست هم نهیم و با اتحاد و هبستگی وطن خویش را کنیم آباد و دست های خود را از هرچه سهم خواهی و خودخواهی پاک بشوییم و از مسیر پس کوچه های ظلمت و تنهایی به بزرگراه و شاهراه روشنایی و وحدت بررسیم تا به واسطه این درایت هم دل رهبر فرزانه و حکیم آن ماه بی مثال را شاد کنیم و هم بتوانیم خادمانی موثق و مطمئن برای همه ی اقشار مومن و حزب الهی روانه مجلس کنیم و یادمان باشد اگر توانستیم مجلس کارآمد و پرتوان انتخاب کنیم آن زمان است که باید به آبادانی و سربلندی کشور عزیزمان امید داشته باشم .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: