تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۴ کد مطلب 60379

معماری و ویژگی‌های حکومت امام مهدی(عج) در قرآن

جدیدترین شماره فصلنامه قرآنی «کوثر» منتشر شد. در این فصلنامه به مباحثی از جمله ویژگی‌های حکومت امام مهدی(عج) در قرآن و خانه‌سازی قرآنی در عصر حکومت ایشان پرداخته شده است.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس، شماره 53 فصلنامه قرآنی «کوثر» با محوریت موضوعات علمی، تخصصی در زمینه قرآن و قرآن‌پژوهی گروه علوم انسان و الهیات منتشر و در دسترس عموم قرار گرفت.

این شماره از فصلنامه «کوثر» در هفت بخش تدوین و به صورت ویژه به قرآن و حضرت مهدی(عج) پرداخته شده است که «ویژگی‌های حکومت امام مهدی(عج) در قرآن»، «نگرش امام هادی(ع) در زیارت جامعه کبیره به حضرت مهدی(عج)»، «نماز توسل به امام زمان(عج) و معنی و مفهوم استعانت از منظر قرآن کریم»، «معماری و خانه‌سازی قرآنی در عصر حکومت امام مهدی(عج)»، «تحلیل برنامه‌های یهودیان عصر پیامبر(ص) با یهودیان عصر غیبت امام زمان(عج) در مقابله با شکل‌گیری تمدن اسلامی از منظر قرآن»، «راه‌های مبارزه با دشمن از منظر قرآن کریم»، «نقش عدالت در توسعه و تمدن اسلامی از منظر قرآن و نهج‌البلاغه» از بخش‌های این فصلنامه است.

در ابتدای این فصلنامه به رسالت تعمیق فرهنگ و اندیشه قرآنی مهدیت اشاره شده و آماده است: «ترویج و توسعه رسالت‌مندانه و تعمیق هدفمندانه قرآنی مهدویت، مسئولیت مهمی است که امام سجاد(ع) مروجین این فرهنگ و اندیشه را از زمره کسانی دانسته‌اند که پنهان و شکار افراد را به دین خدا دعوت می‌کنند».

در بخش دیگری از این فصلنامه می‌خوانیم: «ارتباط و انس آگاهانه جهان اسلام و آحاد مسلمین با گنج گران‌بها و وعده پربهای الهی یعنی حضرت مهدی(عج) دو انتظار سازنده منتظران امام عصر(ع) مستلزم آشنایی هر چه بیشتر آنها با فرهنگ و معارف قرآن مُجسم ولی عصر امام زمان(ع) است».

ویژگی‌های حکومت امام مهدی (عج)، ابزار شیطان جهت گمراه کردن انسان‌ها و لزوم توسعه فیزیکی مساجد از دیگر مواردی است که در این شماره از فصلنامه «کوثر» تبیین شده است.

در بخش معماری اسلامی در عصر حکومت امام مهدی(عج) به مواردی از جمله بستن پنجره‌های مشرف به کوچه، برچیده شدن بالکن و ناودان‌ها و همچنین تخریب خانه‌های مشرف به خانه همسایه اشاره شده است.

به گزارش فارس، جدیدترین شماره فصلنامه قرانی «کوثر» به مدیر مسئولی سیدمحمدرضا علاءالدین و به سردبیری علی رهبراسلامی به همت مؤسسه فصلنامه قرآنی «کوثر» در استان اصفهان و به قیمت 3500 تومان عرضه شده است.همچنین علاقه‌مندان برای استفاده از مطالب این فصلنامه می‌توانند به سایت maghran.com.kowsar مراجعه کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: