تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ - ۲۱:۴۵ کد مطلب 60461

آنگاه که ملت ایران سیلی خواهد خورد!

اگر بخواهیم معیاری برای نسبت خود با دشمن ملت تعریف کنیم، باید این شاخص را حول امام (ره) دنبال کنیم. درواقع برای رسیدن به آرمان‌ها و اهداف مقدس نظام اسلامی باید راه امام (ره) را درست شناخت و اصول او را درست تبیین کرد؛ درواقع برای اینکه ملت ایران راه را درست برود باید نقشه‌ی معمار کبیر انقلاب را بداند و بفهمد و درک کند و به‌درستی به دیگران بفهماند در غیر این صورت نیروهای اجرایی هرچه هم که چیره‌ دست باشند ممکن است اشتباه کنند.

میدان 72/ علیرضا قباشی: به هر میزانی که آدم صبور و بامدارایی باشی، زمانی که اعمال یک رفیق از خطوط قرمزهایی عبور کند، مانند همیشه با او رفتار نمی‌کنی و در پی آن هستی که او را متوجه رفتار اشتباهش بکنی. اما این قضیه در برابر دشمن تو متفاوت است، یعنی اگر در برابر دوست خود رفتاری مثل حرف نزدن یا بد نگاه کردن به اوداشته باشی، مسلماً در برابر دشمن همیشگی خود نمی‌توانی ساکت بنشینی و با یک ضربه‌ی سیلی، هوشیاری لازم را در او ایجاد می‌کنی تا حساب کار دستش بیاید. اگر بخواهیم از سطح فردی به سطح اجتماعی برسیم، و این موضوع را در سطح وسیع‌تری نگاه کنیم، نباید جامعه را به‌صورت جمع افقی افراد بنگریم، بلکه در یک اجتماع، یک روح خاصی نهفته است که این روح بر تمام افراد جامعه احاطه دارد. در جامعه‌ای که روح حاکم بر آن مبارزه با سلطه اجانب و استکبار و درنهایت مبارزه با شیطان است، دیگر راهی جز سیلی به شیطان برای آن وجود ندارد چون شدیدترین حالت ناراحتی جامعه را در این وضعیت از خود بروز خواهد داد.

در ضرباتی که بر دشمن وارد می‌شود می‌توان چند مصداق را موردبررسی قرارداد:

راهپیمایی‌های 22 بهمن، حرکت عظیم مردم در پشتیبانی از نظام اسلامی، یک سیلی محکمی به‌صورت استکبار بوده و هست زیرا دشمنان ملت ایران آرزو دارند، گروهک‌هایی را به خیابان بیاورند تا بر ضد نظام اسلامی شعار دهند. اما طبق معمول، برخورد ملت بزرگ ایران با متعرض در هر مقامی که می‌خواهد باشد، برخورد پشیمان کننده‌ای است، آن‌چنان سیلی‌ای به متعرض خواهند زد که هرگز فراموش نکنند.

مورد دیگر، همین احساس تکلیف اجتماعی، حضور در میدان مردمی و بصیرت نافذ همگانی است که عین سیلی محکمی به دشمنان این ملت است، حقیقتاً انتخابات، سیلی به چهره دشمنان این ملت است چون دشمن تیرهای موجود در ترکش خود را علیه ملت بزرگ ایران بکار گرفته و تمام‌شده و هرچه می‌توانستند، ضربه زدند.

همچنین امروزه سیلی خوردگان از انقلاب اسلامی و آن‌هایی که نظام اسلامی، بساط غارتگری آن‌ها را برچید، تلاش خود را برای از بین بردن ایمان و صفا و نورانیت و احساس مسئولیت فردی و اجتماعی جوانان متمرکز کرده‌اند.

نمونه‌ی دیگر این ضربات، حادثه‌ی تصرف سفارت آمریکا است که مرکز جاسوسی آمریکا بود که درواقع سیلی سخت جوانان ایرانی بود به آن دولت و قدرت زورگو و مداخله‌گری که سالهای متمادی کشور ما و ملت ما و منابع ما را در مشت خود میفشرد.

نمونه‌های زیاد و متفاوتی را می‌توان برای این ضربات ذکر کرد که الی‌ماشاءالله وجود دارد اما به‌صورت کلی می‌توان گفت که آنچه در برابر دشمن، برخلاف خواسته‌ی دشمن و در راستای اهداف مقدس و مطابق با نقشه‌ی راه ملت اسلامی باشد، مسلماً واردکننده‌ی ضربه و سیلی محکمی بر صورت دشمن می‌باشد و هرچه شدت شناخت این اهداف و تلاش برای وصول به آن اهداف کمرنگ‌تر شود، مسلماً میزان قدرت ضربه به دشمن کمتر می‌شود. به‌هرحال فرق است بین ملتی که حرکت نمی‌کند، سیلی هم نمی‌خورد اما روزبه‌روز عقب می‌نشیند، روزبه‌روز بدبخت‌تر و زیردست تر می‌شود، دلش هم خوش است که من سیلی نخورده‌ام و نمی‌خورم، با آن ملتی که سختی راه را تحمل می‌کند، پایش به سنگ می‌خورد، زخمی و خونی هم می‌شود اما راه به سمت موفقیت و به سمت سرمنزل سعادت و عزت پیش می‌رود.

همه‌ی این‌ها مربوط به زمانی است که ملت اسلامی ضرباتی را بر دشمن وارد می‌کند و قدرت ملت و ایستادگی و مقاومت و پیشروی خود را به رخ دشمن می‌کشاند. اما همان‌گونه که گفته شد هرچه این شدت شناخت کمتر شود، مسلماً به سمتی خواهیم رفت که شرایط دقیقاً برعکس شده و عوامل به‌گونه‌ای دست‌به‌دست یکدیگر داده و ضربه‌ی سیلی از سمت دشمن به ملت اسلامی وارد می‌شود.

اگر بخواهیم معیاری برای نسبت خود با دشمن ملت تعریف کنیم، باید این شاخص را حول امام (ره) دنبال کنیم. درواقع برای رسیدن به آرمان‌ها و اهداف مقدس نظام اسلامی باید راه امام (ره) را درست شناخت و اصول او را درست تبیین کرد؛ درواقع برای اینکه ملت ایران راه را درست برود باید نقشه‌ی معمار کبیر انقلاب را بداند و بفهمد و درک کند و به‌درستی به دیگران بفهماند در غیر این صورت نیروهای اجرایی هرچه هم که چیره‌ دست باشند ممکن است اشتباه کنند. باید مواظب باشیم که نقشه‌ی راه یا همان نقشه‌ی معمار کبیر انقلاب را بشناسیم تا بتوانیم راه را ادامه دهیم اما اگر نقشه‌ی اصلی را ندانستیم، زاویه پیدا می‌کنیم و زمانی که زاویه پیدا شد، روزبه‌روز هرچه پیشروی کنیم، از راه اصلی و صراط مستقیم دور می‌شویم و این منجر به دوری از اهداف و آرمان‌ها می‌شود. به عبارتی اگر ملت ایران بخواهد به آن اهداف مقدس برسد، باید راه امام (ره) بزرگوار را درست بشناسد، اصول او را بشناسد و از همه مهم‌تر نگذارد که شخصیت امام را تحریف کنند که تحریف راه امام و منحرف کردن صراط مستقیم ملت ایران است که اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم و یا خود را به فراموشی بزنیم و عمداً به کنار بگذاریم، در اینجاست که ملت اسلامی سیلی خواهد خورد. آری، نقشه‌ی امام و کار اصلی او، بنای یک نظام مدنی –سیاسی بر اساس عقلانیت اسلامی بود که در آن حکومت اسلام ناب محمدی (ص) برپاشده و این حکومت همواره در پی نفی اسلام آمریکایی و اسلام سکولار و متحجر بوده است. این شاخص را در امام (ره) خلاصه کردیم، چون نقشه‌ای نبود که فقط از ذهن انسان ساده‌ای صادرشده باشد بلکه طبق فرموده‌ی مقام معظم رهبری قطعاً این نقشه مؤید من عندالله بوده است.

آن‌کسانی که گوش خوابانده‌اند که شاید مردم از اسلام و جمهوری اسلامی برگردند، بدانند که سرنوشت آن‌ها سرنوشت همان کسانی است که اوّلِ انقلاب خیال می‌کردند انقلاب تا سه ماه دیگر تا شش ماه دیگر تا یک سال دیگر از بین خواهد رفت! یا خیال می‌کردند که اوّلِ جنگ می‌توانند در ظرف یک هفته، ایران را فتح کنند! همان‌طور که آن‌ها تودهنی خوردند، همان‌طور که از ملت ایران سیلی خوردند، همان‌طور که ناکام شدند، همان‌طور که غلط بودن تهدیدهایشان برایشان واضح شد، آن‌کسانی هم که امروز خیال می‌کنند و به انتظار آن نشسته‌اند که این مردم از دینشان، از قرآنشان، از اسلامشان، از روحانیتشان و از امامشان روی برگردانند، تودهنی خواهند خورد؛ آن‌ها هم سیلی خواهند خورد! آینده، مال این ملت است. آینده، مال این کشور و مال اسلام است. روزبه‌روز به فضل پروردگار، خورشید درخشانِ اسلام، درخشان‌تر خواهد شد و مردم زیادتری را گرما خواهد داد و نورانی خواهد کرد.

منبع: بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: