تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ - ۱۱:۴۳ کد مطلب 60487

پیام همدردی رایزن فرهنگی عراق در ایران/ شهدا ما را رستگار می‌کنند

در پی تشییع باشکوه ۲۷۰ شهید دفاع مقدس، رایزن فرهنگی عراق در ایران با انتشار پیامی به ابراز همدردی با ملت شهیدپرور ایران اسلامی پرداخت.

به گزارش میدان 72 به نقل از مهر ؛ «مظفر الربیعی» در این پیام با بیان اینکه به دنبال حاکمیت رژیم بعث در عراق با گذشت ۳۵ سال، هنوز اجساد بسیاری از شهیدان عراقی از درون گورهای دست جمعی بیرون نیامده‌‌اند، آورده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلاَ هُمْ یَحْزَنُونَ

صدق الله العلی العظیم

آزادگان جهان، ملت‌های مسلمانی که برای عزت و کرامت خود مبارزه می‌کنید، ملت‌های برادر عراق و ایران

شهداء سرمایه‌ها و مشعل‌های فروزانی هستند که به وسیله آنان در برابر ظلم و استبداد در جهان می‌ایستیم. چنانچه دنیای اسلام نیز از ابتدا و از آغاز پیدایش خود به دست مبارک رسول الله (ص) از این نعمت برخوردار بوده است.

طرح‌های استکباری که برای تشتت امت اسلامی برنامه‌ریزی شده‌اند، همچنان وجود خواهند داشت؛ مادامی که شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل وجود دارند.

امروز وقتی که ما شهدای‌مان را تشییع می‌کنیم، این پیام را به جهانیان ابلاغ می‌کنیم که گذشته می‌تواند نقطه حرکتی برای آینده باشد و فریادهایی که در تشییع شهدای ایرانی (که به دست بعثیان کافر ناجوانمردانه به شهادت رسیدند) سرداده شد، همانا فریادهایی است که بر علیه ظلم و هر گونه طرحی که می‌خواهد مانع رسیدن ملت‌های آزاد به کرامت و عزت باشد، سرداده می‌شوند.

برادران و خواهران ایرانی‌ام

در عراق قربانیان آزاده بسیاری هستند که بیش از ۳۵ سال به دست طاغوت حاکم بر این کشور به شهادت رسیده و اجساد آنها هنوز از درون خاک و گورهای دسته‌جمعی بیرون نیامده است و کماکان عراقی‌ها شهدایی را در مسیر مبارزه با تروریسم وهابی این طرح صیهیونیستی که همه ملت‌های مسلمان و امنیت و آرامش آنها و نیز روابط دینی‌شان را هدف قرار داده، تقدیم می‌کنند.

برادران و خواهران

برای شهداء نباید اندوهگین بود و گریست چرا که آنان براساس آیه کریمه «فرحین بما آتاهم الله» به انتظار آزادگان جهان نشسته‌اند تا به آنان ملحق شده و به رحمت واسعه الهی در بهشت برین واصل شوند؛ هدیه‌ای که خداوند خاص شهداء قرار داده است.

همان‌گونه که امام حسین (ع) و یاران باوفایش را خطاب قرار می‌دهیم، به شهدایمان که شهدای اسلام ناب محمدی(ص) هستند نیز می‌گوییم: «یا لیتنا کنا معکم فنفوز فوزاً عظیما»

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مظفر الربیعی
رایزن فرهنگی عراق در تهران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: