تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ - ۱۴:۱۰ کد مطلب 60534

اجرای رایگان نمایش گل باقالی و روزه کله گنجشکی

نمایش گل باقالی و روزه کله گنجشکی به کارگردانی بهناز مهدیخواه همزمان با ماه مبارک رمضان به صورت رایگان در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ؛ از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این نمایش اولین تئاتر مدرسه در سال 94 است که با هدف آشنایی کودکان با نمایش های سنتی و یادگیری بهتر مضامین درسی، از کتاب هدیه های آسمانی سال سوم دبستان برگرفته شده است.

نمایش گل باقالی و روزه کله گنجشکی با روش خیمه شب بازی و موزیکال برای رده های سنی الف، ب و ج (5 تا 14 سال) اجرا می شود و مهدیخواه، امیرحسین انصافی و رامین عبدالهی به ترتیب در نقش های خیمه شب باز، مرشد و کمانچه نواز در آن ایفای نقش می کنند.

گل باقالی فرزند هفت ساله مبارک و طیاره خانم است که می خواهد روزه بگیرد و بابا مرشد به او می گوید چون به سن تکلیف نرسیده باید روزه کله گنجشکی بگیرد و همه تلاش می کنند به او یاد بدهند چگونه این کار را انجام دهد بنابراین هرکدام از خاطرات کودکی خود می گویند تا به او بفهمانند.

نمایش گل باقالی و روزه کله گنجشکی از 31 خردادماه جاری تا 25 تیرماه هر روز به جز شنبه ها و شب های قدر در دو نوبت صبح و عصر در تالار بوستان مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ساعت 22 در بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اجرا می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: