تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ - ۱۱:۲۴ کد مطلب 60637

تیم ملی تکواندوی آذربایجان با مهماندوست قهرمان اروپا شد

تیم ملی تکواندوی آذربایجان با هدایت رضا مهماندوست عنوان قهرمانی اولین دوره بازی‌های اروپایی را از آن خود کرد.

1089540_696به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 و به نقل از فارس، نخستین دوره بازی‌های اروپایی در رشته تکواندو از سه‌شنبه 26 خرداد با حضور 63 تکواندوکار در بخش مردان و 64 تکواندوکار در بخش بانوان از 26 کشور در باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان برگزار شد و  شب گذشته (جمعه)در حالی با قهرمانی تیم تکواندوی آذربایجان به پایان رسید که سه مدال طلا از چهار وزن تکواندوی مردان به تیم آذربایجان رسید.تیم تکواندوی جمهوری آذربایجان با هدایت رضا مهماندوست سرمربی سابق تیم ملی ایران در بازی‌های اروپایی شرکت کرد و در پایان با 3 مدال طلا و یک برنز به کار خود پایان داد. یکی از مدال های طلا توسط میلاد بیگی تکواندو کار ایرانی الاصل جمهوری آذربایجان بدست آمد. وی در دیدار پایانی مقابل آلبرت گائون نفر سوم وزن سوم المپیک 9 بر 4 پیروز شد.

در آخرین روز از این دوره رقابت‌های “رادیک عیسی اف” مسابقات در وزن 80+ کیلوگرم مردان پیگیری طلای این وزن را از آن خود کرد. عیسی اف در مسابقات جهانی روسیه نیز مدال طلا کسب کرده بود. میلاد بیگی که تا 5 ماه قبل برای تیم ملی ایران بر روی شیاپ چانگ می رفت به همراه سینا بهرامی و احمد محمدی تابعیت آذربایجان را پذیرفته اند. البته در بازی‌های اروپایی بهرامی و محمدی در ترکیب جمهوری آذربایجان حضور نداشتند.

** نفرات برتر اوزان مردان در بازی‌های اروپایی به شرح زیر است:

وزن 58- کیلوگرم: 1-روی باراگانسا (پرتغال) 2- جیسوس تورتوسا (اسپانیا) 3- سی محمد کتبی (بلژیک) و لونت تونکات (آلمان)

وزن 68- کیلوگرم: 1-آیخان تقی‌زاده (آذربایجان) 2- کارول روباک (لهستان) 3-الکسی دنیسنکو (روسیه) و گونزالو (اسپانیا)

وزن 80- کیلوگرم: 1- میلاد بیگی (آذربایجان) 2- آلبرت گائون (روسیه) 3- فریرا (پرتغال) و محمد لوتالو (انگلیس)

وزن80+ کیلوگرم: 1- رادیک عیسی اف (آذربایجان) 2- ولادیسلاو لارین (روسیه) 3- ودران گولک (کرواسی) و دنیل گومز(اسپانیا)

رقابت‌ها تکواندو بازی‌های اروپایی در چهار وزن المپیکی 58-، 68-، 80- و 80+ کیلوگرم مردان و 49-، 57-، 67- و 67+ کیلوگرم زنان پیگیری ‌شد.

این اولین دوره بازی‌های اروپایی بود که به نفر اول 40 امتیاز، نفر دوم 24 امتیاز و نفر سوم 14.4 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی هر ورزشکار تعلق گرفت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: