تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ - ۱۱:۴۲ کد مطلب 60645

دستاوردهای دانشگاه دخترانه حضرت معصومه(س) برای مردم تبیین شود

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید ضمن ابراز خرسندی از توفیقات دانشگاه دخترانه حضرت معصومه(س) درقم، گفت: این کاری که صورت گرفته کار بسیار بزرگی است که باید دستاوردهای آن برای مردم تبیین شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ؛ به نقل از مرکز خبر حوزه، وی در دیدار مدیرکل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور، افزود: در بسیاری از کشورها دانشگاه ها و مراکز علمی خاص خواهران وجود دارد و این مراکز آزادانه به فعالیت های علمی گسترده می پردازند.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا این الگو به موفقیت کامل برسد، چرا که این اقدام مرضی رضای حضرت ولی عصر(عج) است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نام این دانشگاه، اظهار داشت: آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز باید از این دانشگاه حمایت کند تا روند توسعه آن تکمیل شود.

این مرجع تقلید گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد تا این دانشگاه و دانشگاه هایی این چنینی در مسیر خود با شکست مواجه نشوند، چرا که این باعث مشکلات بسیاری خواهد شد.

وی با اشاره به رشته های دانشگاه حضرت معصومه(س)، تاکید کرد: باید رشته های آموزشی این دانشگاه متناسب با رشته های مورد نیاز خواهران باشد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر هدایت خیرین به سمت مشارکت در حوزه علم و فناوری، این اقدام را بسیار پسندیده و مفید ارزیابی کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی افزود: حمایت از این اقدام برای همه ضرورت دارد و اینجانب نیز به سهم خود از چنین کاری حمایت خواهم کرد.

وی با انتقاد از کسانی که معتقدند فضای اختلاط در دانشگاه ها مشکلی ایجاد نمی کند، گفت: باید این افکار را مجاب کرد که اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها به تحصیل آنان لطمه وارد می کند.

مدیرکل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور نیز در این دیدار طی سخنانی با اشاره به سیاست های ابلاغی به شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص هدایت خیرین به سمت حوزه علم و فناوری، اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون فعالیت های بسیار خوبی در زمینه های مختلف توسط خیرین صورت گرفته است که این تلاش ها در خور ستایش است.

سید مجتبی خیام نکویی تاکید کرد: اکنون باید زمینه مشارکت آنان به سمت اولویت های روز کشور هدایت شود و امروز حوزه علم و فناوری دارای اولویت بسیاری است.

رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) قم نیز با اشاره به تاسیس این دانشگاه دخترانه، اظهار داشت: در ابتدای راه اندازی این دانشگاه مخالفینی داشت، اما اکنون خوشبختانه شاهد موفقیت های این دانشگاه که مبتنی بر افکار مراجع تقلید است، می باشیم.

علیرضا باقری ثالث ادامه داد: اخیرا مجمع خیرین دانشگاه حضرت معصومه(س) با هدف حمایت از این دانشگاه تشکیل شده است و از محضر حضرتعالی استدعا داریم تا خیرینی که به شما مراجعه می کنند به سمت زمینه های خیر در این دانشگاه هدایت فرمایید.

دبیر هیات موسس مجمع خیرین دانشگاه حضرت معصومه(س) قم نیز با اشاره به اینکه صرف حمایت از این دانشگاه خود کار خیر است، افزود: حمایت از این دانشگاه نشر عملی عفاف است.

مهدی اسکندری با اشاره به تجربه دانشگاه تک جنسیتی فاطمیه قم، افزود: باید تلاش کنیم تا تجربه ایجاد دانشگاه حضرت معصومه(س) هرگز منجر به شکست نشود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: