تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ - ۱۱:۴۵ کد مطلب 60649

نمایش آثار 60 دانشجو در نمایشگاه قرآن

دبیر کمیته دانشجویی سازمان زیباسازی از نمایش آثار هنری 60 دانشجو در بیست و سومین نمایشگاه قرآن تهران خبرداد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ؛ راضیه صادقی با اشاره به اینکه 60 دانشجو رشته های مختلف هنری در بخش دانشجویی سازمان زیباسازی نمایشگاه بین المللی قرآن به ارائه آثار هنری می پردازند افزود: 22 غرفه در این بخش برپا خواهد شد که در آن دانشجویان رشته های هنری به ارائه آثاری با مضامین قرآنی و دینی خواهند پرداخت.

بیست و سومین نمایشگاه قرآن از پنج شنبه 4 تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس آغاز و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه وجود آثار هنری در نمایشگاه قرآن باعث بیشتر شدن جذابیت فضای نمایشگاهی می شود، اظهار داشت: این بخش به طور مجزا از بخش دانشگاهیان نمایشگاه قرآن فعالیت می کند. غرفه ها شکل کارگاهی و نمایشگاهی دارد.

صادقی با بیان اینکه این بخش برای اولین بار به بخش اصلی نمایشگاه اضافه شده است گفت: نقاشی و گرافیک، فلزکاری، هنرهای چوبی، گلیم و پته دوزی، ساخت کتیبه های سفالی و خوشنویسی برخی از هنرهایی هستند که دانشجویان رشته های هنری در مدت زمان برگزاری نمایشگاه، به خلق آثار می پردازند.

وی بیان داشت:برپایی این غرفه ها فرصتی است تا مردم با کارکرد هنر در بیان مفاهیم قرآنی آشنا شوند. بسیاری از شهروندان تاکنون تنها با جلوه ویترینی هنر مواجه بوده اند، حضور هنرمندان در نمایشگاه قرآن این امکان را فراهم می کند که تاثیر آثار هنری در فهم مفاهیم ارزشمند اثبات شود.

به گزارش روابط عمومی بیست وسومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم وی با اشاره به تاثیر وجود این بخش بر تقویت فضای رقابتی میان هنرمندان جوان گفت: برای دانشجویانی که هنر را به شکل آکادمیک می آموزند، دیده شدن در فضایی به گستردگی نمایشگاه قرآن با مخاطبان متعدد و از طیف ها گوناگون، ارزشمند است.این مسئله فضای رقابتی را میان هنرمندان جوان تقویت و آنها را به خلق آثار بهتر تشویق می کند.

وی در ادامه افزود: واقعیت این است که صنایع دستی و هنر بسیاری اوقات مظلوم واقع می شوند و این فرصت ها می تواند کارکردهای متفاوت آنها را به شهروندان نشان دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: