تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ - ۱۱:۵۰ کد مطلب 60655

اعلام آمادگی دفاتر چهار مرجع تقلید برای حضور در نمایشگاه قرآن

– دبیر بخش حوزوی بیست وسومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از آمادگی دفاتر آیات عظام عبدالله جوادی آملی، ناصر مکارم شیرازی، سیدموسی شبیری زنجانی و لطف الله صافی گلپایگانی برای حضور در نمایشگاه قرآن خبر داد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ؛ از ستاد برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم حجت الاسلام سید حسن طیب حسینی گفت: افتخار داریم که امسال در خدمت نمایندگان دفاتر مراجع تقلید عظام باشیم و برقراری ارتباط با مراجع تقلید و استادان مطرح حوزه علمیه قم از طریق ویدئو کنفرانس خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری 35 برنامه در نمایشگاه قرآن از سوی بخش حوزوی گفت: امسال برنامه تجلیل از خادمان قرآن و عترت و تکریم از استادان حوزه های قرآن و عترت که شاگردان توانمندی تربیت کرده و با نوآوری خدمتی به این عرصه ها داشته اند، برگزار خواهد شد.

طیب حسینی با بیان اینکه بخش حوزه نمایشگاه قرآن میزبان 80 موسسه در قالب 23 غرفه نمایشگاهی خواهد بود، افزود: در نمایشگاه امسال 23 غرفه در بخش نمایشگاهی وجود دارد که در بیشتر این غرفه ها محصولات جدید و جذاب که حاصل تلاش یک ساله حوزه های سراسر کشور است، در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

وی بخش مشاوره را یکی از بخش های نمایشگاه قرآن کریم معرفی کرد و گفت: بازدید کنندگان از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم می توانند مشکلات خود را در زمینه های مختلف از جمله خانوادگی، ازدواج و مسائل اجتماعی با مشاوران حوزه در میان بگذارند.

دبیر بخش حوزوی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همچنین گفت: در بخش معرفی مفسران قرآن کریم نمایشگاهی از تصاویر آثار مفسران قرآن کریم بعد از دوران غیبت کبری تا پایان دوره صفویه برگزار می شود و بازدیدکنندگان با 43 مفسر قرآن آشنا می شوند.

وی همچنین گفت: غرفه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به معرفی 40 نفر از بانوان مفسر قرآن کریم می پردازد.

طیب حسینی اضافه کرد: رونمایی از 9 اثر قرآنی از دیگربرنامه های بخش حوزوی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است.

طیب حسینی افزود: بخش حوزوی بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در مساحتی حدود 800 مترمربع برگزار می شود درحالی که سال گذشته فضایی بخش حوزوی حدود 450 مترمربع بود.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از چهارشنبه این هفته، سوم تیر ماه و مصادف با هفتم ماه مبارک رمضان به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری شهرداری تهران در باغ موزه دفاع مقدس آغاز به کار می کند و تا پایان ماه مبارک رمضان از ساعت 19 تا 24 میزبان جامعه قرآنی و علاقه مندان است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: