تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ - ۱۲:۴۹ کد مطلب 60667

نه از کسی دعوت کردم و نه مانع حضور کسی شدم/ به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای و تفرقه انگیز در آثار این حماسه عظیم اندیشه شود

سردار باقرزاده درباره برخی حواشی پیش آمده در تشییع شهدا توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش میدان 72، سردار باقرزاده درباره برخی حواشی پیش آمده در تشییع شهدا توضیحاتی ارائه داد.

متن توضیحات ایشان به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی برگزاری مراسم باشکوه و بی سابقه تشییع 270 تن از خط شکنان و غواصان شهید در یوم الله 26 خردادماه و خلق حماسه ای ماندگار از شور و شعور و عشق و دلدادگی به خط سرخ شهادت و مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا و نظام سلطه، متأسفانه برخی از افراد و جریانات سیاسی با طرح مسائل حاشیه ای تلاش نمودند از عظمت مراسم که پیامهای روشنی در برابر زیاده خواهی های آمریکا داشت، بکاهند.

البته در این میان، برخی از افراد که از دلسوزان نظام اسلامی و در جبهه خودی قرار دارند نیز با گلایه مندی از حضور لحظه ای برخی شخصیت ها در محل جایگاه مراسم شهدا، گمانه زنی هایی داشته و آن را حمل بر اغراض سیاسی برگزارکنندگان مراسم نمودند؛ لذا جا دارد برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی به شرح ذیل ارائه شود:

1 . اینجانب در مورد حضور و یا عدم حضور شخصیت های لشکری و کشوری حاضر در مراسم هیچگونه نظری، چه نفیاً و چه اثباتاً نداشته ام. به عبارت دیگر، شخصاً از کسی برای حضور در جایگاه دعوت ننموده و یا مانع حضور فرد بخصوصی هم نشده ام.

2 . به اعتقاد بنده، حضور جمعی شخصیت های مورد احترام نظام اسلامی در جایگاه چنین مراسم مردمی، نشانه وحدت و همبستگی مسؤولین آن هم در زیر خیمه شهدا تلقی می شود. فلذا مانع بخصوصی وجود ندارد تا در کنار هم قرار گیرند. کما اینکه در روز برگزاری مراسم نیز برای هیچ یک از مسؤولین عزیز اعم از لشکری و کشوری حاضر در میدان و یا نزدیک و پشت جایگاه منعی برای حضور در جایگاه وجود نداشت؛ و معدود افرادی هم که در جایگاه حضور یافتند با میل و علاقه شخصی خودشان بوده است.

3 . در خاتمه توصیه می شود: به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای و خدای نکرده تفرقه انگیز، بهتر است پیرامون آثار با برکت این حماسه عظیم که تنها با اخلاص شهدا و مردم حاضر در صحنه به وجود آمده اندیشه شود، و در چنین ایام مبارکی با بهره گیری از درس های شهیدان، ضمن حفظ وحدت و انسجام ملی، خود را برای انجام رسالتهای بزرگتر آماده نماییم.

از خداوند بزرگ توفیق همگان را در مسیر نورانی شهیدان سرافراز خواهانم.

والسلام علیکم و رحمه الله.

خادم الشهداء، سرتیپ پاسدار سید محمد باقرزاده

گفتنی است پیش از این سعید حدادیان و حجت الاسلام زائری با الفاظی خارج از شان روحانیت و مادحین اهل بین نسبت به حضور دکتر احمدی نژاد در جایگاه مراسم و استقبال مردم از ایشان انتقاد کرده بودند که این انتقادها با واکنش تند کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: