تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱ - ۱۵:۵۳ کد مطلب 60822

زنگ مدرسه تابستانی خواندن به صدا در می آید

معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی از برگزاری طرح «مدرسه تابستانی خواندن» با استفاده از کتابداران نخبه پژوهشگر و علاقه مند به ترویج مطالعه خبر داد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، این طرح برای نخستین بار آن دسته از کتابداران نخبه پژوهشگر و علاقه مند به ترویج مطالعه که تمایل به حضور در این طرح را داشته باشند، پس از پذیرش، در دوره های متمرکز ترویج خواندن با حضور اساتید برتر کشور برای ایفای نقش کلیدی مروجان خواندن در جامعه آماده می کند.

«مروجان خواندن» نیروهای مشتاق و متخصصی خواهند بود که با توجه به شناخت مخاطبان محلی، برنامه های ترویج خواندن (معرفی کتاب، قصه گویی، اجرای نمایش خلاق، خواندن با خانواده و…) را طراحی و اجرا می کنند. این گروه نقشی اساسی در وارد کردن کتاب و سایر مواد خواندنی به زندگی روزمره مردم دارند و فعال سازی مروجان خواندن، اثری جدی و پایدار در ایجاد نسلی اهل مطالعه خواهد داشت.

براساس گزارش نهاد کتابخانه های عمومی ، «مدرسه تابستانی خواندن» یکی از برنامه های «طرح ملی خواندن» است که از سوی معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با همکاری اداره کل پژوهش و نوآوری و اداره آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی نهاد اجرا خواهد شد.

نوش آفرین انصاری پژوهشگر و پیشکسوت علوم کتابداری و اطلاع رسانی ایران نیز در نخستین نشست هم اندیشی مسئولان نهاد با استادان علم اطلاعات و دانش شناسی، ضمن ارائه پیشنهاد تشکیل گروه های مروج خواندن به دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ابراز امیدواری کرده بود که با پرورش مروجان خواندن در ایران، کتابخانه های عمومی بیش از پیش غنی شوند.

دستورالعمل و فرایندهای اجرایی لازم برای شرکت در طرح «مدرسه تابستانی خواندن» به زودی از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: