تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱ - ۱۵:۵۸ کد مطلب 60828

عروسک های ایرانی در جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی

جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی میزبان عروسک های ایرانی داداش رضا و آبجی معصومه می شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، عروسک های داداش رضا و آبجی معصومه که با مضامین ملی و مفاهیمی چون ایثار و دفاع مقدس شکل گرفته، برای ارزیابی داوران و رقابت با سایر تولیدکنندگان به دبیرخانه ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی اولین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی – اسلامی، طراح این عروسک می گوید: ساخت عروسک های داداش رضا تلاشی در جهت آشنایی فرزندان نوپای ایران اسلامی با قهرمانان ملّی است زیرا احساس می شد که بنتنها و مرد عنکبوتی ها در ذهن کودکان مان قوی ترین مرد جهان شناخته می شوند.

وی افزود: با این حال هیچ تلاش قابل توجهی از سوی هیچ فرد یا گروهی برای مبارزه با این وضعیت به چشم نمی خورد، لذا تصمیم گرفتم عروسک هایی بسازم تا گویای قهرمانان ایرانی است.

جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی به همت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

** معرفی داوران بخش کاریکاتور جشنواره هنر جوان

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بخش کاریکاتور هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان داوران خود را شناخت.

بنابر این گزارش سید مسعود شجاعی طباطبایی بهرام عظیمی، بهمن عبدی، محسن نوری نجفی و مجید امینی به انتخاب آثار این بخش که با موضوع خانواده اسلامی – ایرانی و سبک زندگی است، می پردازند.

سید مسعود شجاعی طباطبایی متولد 1342 تهران کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه تربیت مدرس است.

سردبیری مجلات کیهان کاریکاتور، مجله بین المللی ایران کارتون، مدیر خانه کاریکاتور ایران، مسئول واحد کاریکاتور حوزه هنری و… از جمله سوابق وی است.

بهرام عظیمی متولد ۱۳۴۵ تهران فارغ التحصیل رشته صنایع دستی از دانشگاه هنر تهران و دارای نشان درجه ۲ هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی کارگردان انیمیشن، فیلمنامه نویس، طراح کاراکتر و کاریکاتوریست است و از سال ۱۳۷۶ تا کنون مدرس خانه کاریکاتور ایران و دانشگاه های هنر تهران است.

بهمن عبدی متولد 1330 در شهرستان نوشهر است. اولین نمایشگاه انفرادی کاریکاتور در سال 1352 در دانشکده مدیریت لاهیجان برگزار کرد. پس از انقلاب در نشریات فکاهی بهلول، شنگول باشی و فکاهیون فعالیت مستمر و موثر داشت.

تاکنون بیش از 120 جلد کتاب کودک را تصویر سازی کرده است.

محسن نوری نجفی متولد 1336 در تهران است. وی در بیش از 65 نمایشگاه جمعی در داخل و خارج از کشور شرکت داشته و 5 نمایشگاه فردی برگزار کرده است.

از دیگر فعالیت های او می توان به همکاری با نشریات و مجلات کثیرالانتشار کشور، عضویت در مرکز هنرهای تجسمی و داور چندین نمایشگاه ملی و بین المللی اشاره کرد.

مجید امینی طراح و کارتونیست ایرانی فارغ التحصیل رشته گرافیک از دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و طراحی داخلی جهاد دانشگاهی واحد هنر تهران است.

وی مسئول انجمن کاریکاتور گیلان است و تاکنون برگزاری چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی را در کارنامه هنری خود دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: