تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱ - ۱۶:۰۴ کد مطلب 60834

فراخوان مسابقه عکس و مدرسه عکاسی منتشر شد

چهارمین جشنواره تئاتر شهر با توجه به استقبال هنرمندان، مسابقه عکس و مدرسه عکاسی تئاتر را در سه بخش مسابقه عکاسان تئاتر، مسابقه عکاسی تئاتر خیابانی و مسابقه و مدرسه کارگاهی عکاسی نمایش‌های صحنه‌ای برگزار می‌کند.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس، این بخش با رویکردی متفاوت در حوزه هنرهای نمایشی و با هدف بهره‌گیری از نگاه عکاسان نوگرای تئاتر و استفاده از تجربه این هنرمندان و نگاه حرفه‌ای در این حوزه به ترکیب متجانس از هنر میان‌رشته‌ای عکاسی و نمایش پرداخته و قصدر دارد نسبت به اعتلای هر دو هنر و ثبت دقیقی از نمایش‌های جشنواره چهارم اقدام کند.

این بخش در سه قسمت متفاوت عکاسی تئاتر، عکاسی نمایش‌های خیابانی و مسابقه و مدرسه کارگاهی عکاسی از نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره برگزار می‌شود.

در این فراخوان آمده است که داوری بخش مسابقه عکاسان تئاتر را سیف‌الله صمدیان ، محمود کلاری، فردین خلعتبری بر عهده خواهند داشت. داوری این بخش 28 مرداد ماه 94 برگزار می‌شود.

داوری بخش مسابقه تئاتر خیابانی را نیز ابراهیم حسینی ، ابراهیم سیسان و شکوفه هاشمیان انجام می‌دهند.

بخش مسابقه و مدرسه کارگاهی عکاسی نمایش‌های صحنه‌ای نیز در دو مرحله متفاوت توسط سیف‌الله صمدیان ، محمود کلاری ، کیارنگ علایی و مریم زندی ، حسن غفاری و ابراهیم حسینی داوری خواهند شد.

شرح هر بخش و موضوع ، شرایط حضور و جوایز در فایل فراخوان درج شده و دبیرخانه جشنواره مطالعه دقیق متن فراخوان را برای تمامی متقاضیان ضروری می‌داند.

آخرین مهلت ارسال آثار به بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی

همچنین در خبر دیگری آمده است،بخش نمایشنامه نویسی و نمایشنامه خوانی چهارمین جشنواره تئاتر شهر تا 15 تیر ماه 94 پذیرای آثار نمایشنامه نویسان خواهد بود.

این بخش به منظور توجه به حوزه‌ی نمایش‌نامه‌نویسی و تولید آثاری متناسب با موضوعات جشنواره، و به شکل رقابتی برگزار خواهد شد. در این بخش نمایشنامه‌های منتخب به شکل نمایش‌نامه خوانی توسط پیشنهاد‌د هنده و یا نویسنده اثر می شود.

مطابق فراخوان به نمایشنامه‌های راه یافته به مرحله‌ی نهایی این بخش (حداکثر ده نمایشنامه) تا سقف مبلغ 000/000/20 ریال کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

نمایشنامه نویسان می توانند سه نسخه نمایشنامه تایپ شده را به همراه یک نسخه CD نمایشنامه‌ در محیط WORD و فرم تکمیل شده تقاضای حضور را تا 15 تیر ماه 94 به دبیرخانه تحویل دهند. نتایج بررسی نمایشنامه 2 مرداد ماه اعلام می‌شود.

چهارمین جشنواره تئاتر شهر به عنوان اصلی‌ترین جشنواره تئاتر شهرداری تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری و با دبیری شهرام کرمی از 26 شهریور تا 2 مهر برگزار می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: