تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲ - ۱۶:۵۴ کد مطلب 61001

آغاز اردوهای راهیان نور دریایی از مهرماه سال جاری

مسئول سازمان اردویی, راهیان نور و گردشگری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: راهیان نور دریایی از مهرماه هر سال آغاز شده و تا پایان نوروز سال بعد ادامه می‌یابد.

به گزارش میدان 72 به نقل از تسنیم، عباس درویشی مسئول سازمان اردویی, راهیان نور و گردشگری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه راهیان نور دریایی به دلیل گرمای هوا از مهرماه هر سال تا پایان نوروز سال بعد ادامه می‌یابد، گفت: بیش از 5900 نفر از مناطق عملیاتی بوشهر طی سال 93 و نوروز 94 بازدید کردند که از این تعداد 1818 نفر از این بازدیدها مربوط به نوروز 94 بوده است.

مسئول سازمان اردویی, راهیان نور و گردشگری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ادامه داد: از این تعداد، 20 درصد مربوط به اردوهای دانش آموزی, 30 درصد مربوط به سایر اقشار و 50 درصد مربوط به محلات بوده است.حدود 300 راوی آموزش دیده و حرفه ای که اکثرا از فرماندهان گردان ها و تیپ ها هستند، امر روایت گری را برعهده دارند که حدود 63 نفر از آنها امر روایت گری راهیان نور دریایی را انجام می دهند.

درویشی در ادامه تاکید کرد: 950 خادم نیز در استان بوشهر به زائرین خدمات رسانی می کنند که 45 نفر از آنها در راهیان نور دریایی خدمات دهی می کنند. در اردوهای راهیان نور دریایی، زائرین در ابتدا از یادمان شهدای خلیج فارس نیز بازدید می کنند. با توجه به اینکه جزیره خارک 2830 بار مورد حملات هوایی قرار گرفته است، نیروگاه اتمی بوشهر از دیگر مکان هایی است که مورد بازدید زائران راهیان نور دریایی قرار می‌گیرد.

درویشی به مناطق پربازدید زائران راهیان نور اشاره کرد و گفت: نیروگاه بوشهر, موزه رئیس علی دلواری در تنگستان, آثار جنگ انگلیسی ها در دلواری و گورستان انگلیسی ها از جمله مکان هایی است که بیشترین بازدید زائران راهیان نور استان بوشهر را به خود اختصاص داده است. بیشترین استقبال از اردوهای راهیان نور دریایی توسط نخبگان و دانشجویان صورت می‌گیرد.

درویشی تاکید کرد: زائران می‌توانند از طریق دریایی از سواحل بوشهر به سمت جزیره خارک عزیمت کرده و نقاط و آثار دفاع مقدس را مشاهده کنند. زیرا بوشهر از جمله شهرهایی به حساب می‌آید که 5 شهید در دفاع مقدس در جنگ مستقیم با آمریکایی‌ها داشته‌ است و امسال برای ششمین سال متوالی اردوی راهیان نور دریایی در ایام نوروز برپا شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: