تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲ - ۱۷:۰۶ کد مطلب 61020

عزت اسلام ثمره ولایت امام معصوم بر جامعه است

استاد حوزه علمیه قم بابیان این‌که ولایت امام معصوم با امام جائر و خلیفه غاصب تفاوت دارد، گفت: امام معصوم زمینه عزت اسلام و آبادانی شهرها را فراهم می کند.

به گزارش میدان 72 به نقل از رسا، حجت‌الاسلام رضا محمدی، سخنران حرم حضرت فاطمه معصومه(س) پیش از ظهر امروز در شبستان امام خمینی(ره) بابیان این‌که ولایت امام معصوم با امام جائر و خلیفه غاصب تفاوت دارد، گفت: حرکت در مسیر بندگی خدا مهم‌ترین تفاوت ولایت امام معصوم با امام جائر است.

وی افزود: امام علی (ع) می‌فرمایند که امام معصوم چون منتخب از طرف خداوند است تمام همت خود را برای هدایت مردم به‌سوی حق گذاشته و به دنبال جذب زیور و ذخایر دنیوی نیست درحالی‌که حاکم جائر و امام غاصب چون به دنبال منفعت‌طلبی بوده مردم را از مسیر حق منحرف کرده و بر آنها ستم می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: امام معصوم و ولی خدا خود را خادم مردم دانسته و تمام تلاش خود را برای هدایت مردم و عمران شهرها به کار می‌گیرد درحالی‌که امام غاصب آبادی را ویران کرده و زندگی‌ها را تباه و نابود می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به این‌که حضرت علی (ع) می‌فرمایند اگر غاصبان به امام و ولی خدا اجازه امامت و هدایت مردم را بدهند حق سرتاسر گیتی را فرامی‌گیرد و حق بر جامعه مستولی می‌شود.

وی ادامه داد: امام غاصب نور حق را در دل‌های مردم خاموش کرده و مردم را به‌سوی انحراف می‌برد اما امام معصوم(ع) با رفتار و کردار خود یاد حق را در دل‌ها فروزنده کرده و سبب رستگاری مردم می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این‌که در حکومت معصوم آنچه مهم است کمال تک‌تک انسان‌ها بوده درحالی‌که در حکومت جائر فرصت کمال از انسان‌های سلب شده و افراد در مسیری خلاف حق و حقیقت قرار می‌گیرند و به‌ناحق استعدادهای زیادی در اثر ظلم نابود می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به این‌که امام در خطبه‌های خود علت غصب حکومت از امام معصوم را بخل، حسد، طمع و کینه‌ورزی عده‌ای از افراد می‌دانند، اظهار کرد: این افراد در قیامت با حسابرسی شدید خداوند مواجه خواهند شد زیرا حقی را که به آنها اختصاص نداشته و جایگاهی که متعلق به آنها نبوده را به‌ناحق اشغال کرده و موجب انشعاب و تفکیک در نظام اسلامی‌ شده‌اند.

وی اختلاف و انشعاب در دین را از اثرات حکومت امام جائر بر مردم دانست و یادآور شد: امام جائر برای این‌که بتواند پایه‌های حکومت ناحق خود را محکم کند در جامعه اختلاف و انشعاب ایجاد می‌کند و سبب می‌شود میان مردم چند دستگی ایجاد شده و از قدرت و عزت اسلام و حکومت اسلامی کاسته شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: