تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴ - ۱۴:۴۷ کد مطلب 61116

زشت و زیبای پارادوکس سیاسی!

این جملات دکتر صادق زیبا کلام بارها در رسانه ها و سایت ها و شبکه های عربی تکرار شده است و براساس آن تحلیل های خصمانه ی علیه ایران مطرح گردید و از این جریان تلخ فزاینده، تشدید دشمنی وموضع گیری خرد و کلان رسمی و غیر رسمی عملی و ذهنی اعراب، هزینه های هنگفتی را به تلاش های صادقانه ی پروسه ی بهبود روابط ایران واعراب تحمیل کرد.

میدان ۷۲/ عبدالمجید اورا: پارادوکس: هر منطق پارادوکس عبارت از قضیه ی است: که از یک مقدمه ی قابل قبول تشکیل شده و به نتیجه ی نادرست و مطلقاً غیر قابل قبول یا متناقض با خود منجر می شود و شخص بجای اینکه مولد کنش ها باشد مقلد واکنش می شود و بجای اینکه حافظ اندیشه های اکتشافی باشد مروج اندیشه های اکتسابی می شود.

(قرن ۲۱ )که حتی به گفته ی مالرو فلیسوف و سیاستمدار فرانسوی دوره معاصر، عصر بازگشت انسان به معنویت است. و به گفته ی برخی اندیشمندان دیگر جهان معاصر دوره فعلی، زمان رهیافت های بزرگ و گفتمان های مسلط است چگونه می شود باورکرد در این دوره، سبکی از خرده گفتمان و ضد هویت شناخته شده به جنگ تحکیم وگسترش منافع ملی و همگرائی عمومی درکشورمان برود و کارکرد عقلانیت را در تناقضی با خود به برون رفت از مدار رایج و لازم به هدفی نامعلوم سوق دهد؟

و چگونه می شود بعد از آن ویرانی سامان داده نشده در ادعای تعامل با جامعه جهانی توپ را به زمین دیگری انداخت؟

ماجرای ویرانه: از سال ۲۰۱۱ و تا کنون که در سال ۲۰۱۵ میلادی قرارداریم این جملات دکتر صادق زیبا کلام بارها در رسانه ها وسایت ها و شبکه های عربی تکرار شده است و براساس آن تحلیل های خصمانه ی علیه ایران مطرح گردید و از این جریان تلخ فزاینده، تشدید دشمنی و موضع گیری خرد و کلان رسمی و غیر رسمی عملی و ذهنی اعراب، هزینه های هنگفتی را به تلاش های صادقانه ی پروسه ی بهبود روابط ایران واعراب تحمیل کرد.

چه خوب است که جناب دکتر زیبا کلام از روزنه ی دیدگاه خود با شناخت عمیق تر نسبت به مسائل روز ابراز نظر نمایند که در این رابطه با جرئت می توان گفت: حتی با نگاهی سطحی با توجه به تنوع اظهار نظرها و نامه پراکنی در رسانه های داخلی و بیگانه این حقیقت را تبیین کرد: که آقای دکتر هیچکدام از این مصاحبه ها و نظریه پردازی معمول ایشان نه تنها که مشکلی حل نشده بلکه در جای خود باعث سوژه سازی وتیتر پردازی وبهره برداری منفی بسیاری از دشمنان قسم خورده در موضوع گیری های جدید متنوع و تقویت موضع گیری های خصمانه آنان علیه ایران نیز شده است و برای هر قسمت می توان شواهدی را مانند این ماجرا از منابع مختلف ذکر کرد.

این گفته شماست که در صدها سایت و شبکه اجتماعی اعراب از سال ۲۰۱۱ تا به اینسو سندی برای تامین نظر سوء بدخواهان ایران بوده است:

– “مفکر إیرانی بارز: نکره العرب وبسببهم “نلعن أهل السنه”.. ولا ننسى لهم “القادسیه” ؟ لطفا این عبارت را در جستجوگرهای گوگل سرچ کنید تا به اهمیت وابعاد قضیه پی ببرید؟

” کشف المفکّر الإیرانی البارز الأستاذ بجامعه طهران صادق زیبا کلام خلال مقابلتین أجراهما أخیراً مع أسبوعیه “صبح آزادی” الإیرانیه، عن نظره الإیرانیین الفرس تجاه العرب والشعوب الأخرى بشکل عام وإزاء القومیات غیر الفارسیه فی بلاده بشکل خاص،؟!

– ما هی الإشکالیه والمُسبب ما بین العرب والفرس؟ – ملتقى أدباء ومشاهیر …

۲۸ تشرین الأول (أکتوبر) ۲۰۱۴ … وکتب صادق زیبا کلام، وهو استاذ جامعه طهران والمقرب من رفسنجانی ویعرف …

– العنصریه الشیعیه الفارسیه عند الإیرانیین تجاه العرب والمسلمین الأحد ۲۴ نوفمبر ۲۰۱۳ | ۱۲:۴۷ کتب: ناصر رضوان

إیران التی تزعم أنها إسلامیه لا یمکن التقارب معها بأی حال من الأحوال وهی تکن هذا الکره للعرب و المسلمین لا لمجرد عرق وعنصریه بغیضه فحسب بل کرها لحمله هذا الدین خیر خلق الله بعد الأنبیاء

آقای زیبا کلام در این عناوین و توضیحات از زبان شما و به استناد مصاحبه تان با هفته نامه ی صبح آزادی در مورخه: ۶/۱۰/۲۰۱۱ تاکنون بر جریان اختلاف افکنی و تشتت و تعمیق شکاف بین جامعه ی ایرانی و جوامع عربی همچون سونامی دشمن سازی بود که برهمه ی سعی وتلاش های وحدت و همگرائی فرود آمده و دامنه ی تخریب آن هر روز شدت و حدت بیشتری می یابد تا جائیکه  “ناصر رضوان” نوسینده عرب همچنانکه عین مطلب عربی آن در پارگراف قبلی آمده، می گوید: “در هیچ حالتی بخاطر تنفر ایرانی ها از اعراب و مسلمانان – حتی با ادعای “اسلامی بودن ایران ” تقاربی میان آنان صورت نمی پذیرد” و مهم تراینکه مشابه این نظر در عکس العمل اعراب بزرگ وکوچک نسبت به اظهارات شما فراوان ثبت شده است.

جناب زیبا کلام این مسئله را حل کنید چون برای همه مواردی که بعد از گفته مطرح کرده اید.

گفته ی فارس و غیر فارس شما – پایه ی ذهنیت ایران و ایرانی نسبت به اعراب و بخصوص همسایگان می دانند و برهمین اساس برگفته های شما قضاوت می کنند، چه گفته ی را که غرب خوش آید و چه نوشته ی که غرب زده بپسندد. و تا این قضیه برای بیش از یک میلیارد مسلمان هم کیش خود نتوانیم حل کنیم نخواهیم توانست به باقیمانده چند میلیاردی ساکن کره خاکی بگوئیم که به کدام هویت مشترک رجوع کرده و با آنان سخن می گوئیم ؟! تا مشخص شود که پرداخت هزینه ی ملی این سیه زبانی ها بعهده کیست؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: