تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ - ۱۳:۱۹ کد مطلب 61131

مهدی گرایی انقلاب؛ سمّ مهلک برای شیاطین!

امام خمینی برای مقابله با این تحریف محتوایی انقلاب در فحوای تمام سخنان خویش همه را متوجه این امر مهم می کردند که نظام اسلامی و رکن رکین آن یعنی « ولی فقیه » ساختاری مجزا از امام عصر علیه السلام نیست و هیچ استقلالی از خود ندارند .

میدان 72/ مسعود شفیعی کیا: یکی از مصادیق مهم تحریف مکتب امام خمینی ( سلام الله علیه ) ، انحراف افکار عمومی از هدف ایشان از نهضت و پنهان کردن آن آرمان شهری است که انقلاب و نظام منبعث از آن باید به آن برسد !

هر انقلاب و نهضتی باید جامعه الگو و هدفی را برای مردم ترسیم کند تا مسیر گم نشود و چگونه می توان برای انقلاب بزرگ ایران که با شعار « نه شرقی و نه غربی » شکل گرفته است جامعه ی هدفی مجزا از مکاتب دیگر تصور نکرد ؟!

امام خمینی برای مقابله با این تحریف محتوایی انقلاب در فحوای تمام سخنان خویش همه را متوجه این امر مهم می کردند که نظام اسلامی و رکن رکین آن یعنی « ولی فقیه » ساختاری مجزا از امام عصر علیه السلام نیست و هیچ استقلالی از خود ندارند .

ایشان در ترسیم هدف مبارزه با اولیگارشی شاهنشاهی چنین خط و مشی ای داشتند :

« اینجا مملکت امام عصر- سلام اللَّه علیه- است ؛ باید اجانب در او دست نداشته باشند؛ باید کسانى که پیوند با امام عصر- سلام اللَّه علیه- ندارند کنار بروند. »
صحیفه نور ج‏6 81

« آن وقتى که ما به نهایت برسیم؛ به پیروزى نهایى که عبارت از رفتن همه قواى شیطانى و جانشین شدن قواى رحمانى در مملکتى که تعلق به امام دارد، تعلق به امام زمان دارد .» صحیفه نور ج‏6 82

به تعبیر دیگر اگر یاران امام عصر علیه السلام حاکم نباشند جنود شیطان حاکمند !

حضرت امام در بحبوحه ی نهضت نیابت خود از امام عصر علیه السلام و حرکت در مسیر اوامر ایشان را صریحا متذکر می شدند مثلاً در پیام تسلیت فاجعه ی 17 شهریور فرمودند :

« من به نیابت حضرت ولى عصر امام زمان به همه مسلمانان جهان مصیبت چهارم شوال سال 98 ه. ق (17 شهریور) را خاصه به خانواده‏هاى داغدار تسلیت مى‏گویم، و در عین حال تبریک. » صحیفه نور ج‏3 462

حضرت امام حتّی کوتاهی در کمک به نهضت را موجب مطرودیت از جانب امام عصر علیه السلام می دانستند :

« در این موقع حساس که سرنوشت ملت ما باید تعیین شود، هرکس در هر مقامى که هست، اگر سستى کند و از پشتیبانى نهضت شانه خالى کند، مطرود پیشواى عظیم ما، امام عصر- عجل اللَّه فرجه الشریف- است و بر ملت لازم است او را طرد کنند و عذرى از او نپذیرند. »
صحیفه نور ج‏5 154

پس از پیروزی نهضت نیز ایشان همواره به گرایشات مختلف گوشزد می کردند که نظام ، نظام امام زمان علیه السلام است مثلا در تشکیل دولت موقت فرمودند :

« از دولت جناب مهندس بازرگان، که دولت شرعى و دولت امام زمان- سلام اللَّه علیه- است، تشکر مى‏کنم‏ . » صحیفه نور ج‏6 109

امام راحل که سخنانش از تعارفات رایج سیاسیون به دور بود به اقشار مختلف مثل بانوان ، نظامیان و کارمندان گوشزد می کردند که به واسطه ی انقلاب دیگر سرباز امام عصر علیه السلام هستند . مثلاً در سخنی ایشان نگرانی خود را از خشونت های احتمالی در بدو پیروزی انقلاب اینگونه ابراز داشته و رسیدگی پرونده ی انقلابیون توسط امام عصر علیه السلام را بارها چنین خاطر نشان می کردند :

« آقا مسئله مهم است. قضیه، قضیه کشت و کشتار نیست. قیام و نهضت ما، نهضت یک رژیم طاغوتى نیست. قیام و نهضت ما یک نهضت انسانى است؛ یک نهضت اسلامى است. ما به کتاب و سنت مى‏خواهیم عمل بکنیم. شما به کتاب و سنت باید عمل بکنید. اگر یک وقت نامه عمل یک روحانى را بردند و [به‏] امام زمان- سلام اللَّه علیه- دادند و آن ملائکه اللهى که بردند دادند گفتند که این هم روحانى شماست، اینها هم پاسداران اسلام شما، و امام زمان خجالت بکشد، «نعوذباللَّه» او علاقه دارد به شما. » صحیفه نور ج‏8 371

« شما پلیس ها الآن پلیس امام زمان هستید و باید به وظایف اسلامى عمل بکنید. با مردم مثل سابق عمل نشود؛ الآن مثل سابق نیست‏ .»
صحیفه نور ج‏6 447

« شماها از جنود اسلامى هستید. لشکر اسلام هستید. شما کارمند اسلام و کارمند امام زمان هستید. توجه کنید که نبادا یک وقتى یک خطایى بکنید برخلاف مسیر اسلام. »
صحیفه نور ج‏11 249

« شما ارتش عزیز ایران، شما نیروهاى انتظامى ایران، از هر طبقه‏اى که هستید شما امروز، تمام نیروهاى شما امروز نیروى امام زمان- سلام اللَّه علیه- است. کوشش کنید که رضاى او را به دست بیاورید. »
صحیفه نور ج‏12 511

امام راحل پس از 22 بهمن 57 وقتی عفو عمومی برای بدنه ارتش و اداره جات دادند عفو خود را به نمایندگی امام عصر علیه السلام دادند :

« و ما به تبع امام زمان- سلام اللَّه علیه- عفو عمومى نمودیم و از اشخاصى که گناه صغیره کردند و خداى نخواسته مرتکب بعضِ صغایر ذنوب‏ شدند [گذشتیم‏]. خداوند همه شما را عظمت، عزت و قدرت عنایت کند. »
صحیفه نور ج‏7 93

چراکه ایشان ولایت فقیه را تابعی از امام عصر علیه السلام می دانند و فرمودند :

« قضیه ولایت فقیه یک چیزى نیست که مجلس خبرگان ایجاد کرده باشد. ولایت فقیه یک چیزى است که خداى تبارک و تعالى درست کرده است. همان ولایت رسول اللَّه هست. و اینها از ولایت رسول اللَّه هم مى‏ترسند! شما بدانید که اگر امام زمان- سلام اللَّه علیه- حالا بیاید، باز این قلمها مخالف‏اند با او . »
صحیفه نور ج‏10 308

این تأکیدات امام خمینی برای این بود که :

« بفهمند که پیشرو این قضیه اسلام است، امام این قضیه، امام زمان است . »
صحیفه نور ج‏13 29

« مملکتى است مال امام زمان- سلام اللَّه علیه. مملکت از آن وجود مقدس است، و ما همه پاسداران آن هستیم و باید این مملکت را حفظ کنیم‏ . »
صحیفه نور ج‏7 492

امام خمینی اصل انقلاب را در هنگام ظهور امام زمان علیه السلام می دانستند و مهمترین تکلیف انقلابیون و نظام سرزده از این انقلاب را زمینه سازی برای ظهور حضرت می دانستند :

« انقلاب کلى ‏اش با ظهور امام زمان- سلام اللَّه علیه- است ولى خوب، ما تکلیف داریم. این درست است، اما ما تکلیف داریم تکلیف این است که ما جدّیت کنیم در اینکه هرچه مى‏توانیم قوّه هایمان را سر هم بگذاریم که جلو بگیریم از این مسائل‏. ما تکلیف داریم آقا! این‏طور نیست که حالا که ما منتظر ظهور امام زمان- سلام اللَّه علیه- هستیم پس دیگر بنشینیم تو خانه هایمان، تسبیح را دست بگیریم و بگوییم «عَجّلْ عَلى‏ فَرَجِهِ». عجّل، با کار شما باید تعجیل بشود، شما باید زمینه را فراهم کنید براى آمدن او. و فراهم کردن اینکه مسلمین را با هم مجتمع کنید. همه با هم بشوید.ان شاء اللَّه ظهور مى‏کند ایشان‏ » صحیفه نور ج‏18 صص 268 و 269

بنابراین امام خمینی در یکی از آخرین پیام های عمر شریفشان که گویا نگران نفوذ شیطان در مسئولین بودند ، غفلت آنان از زمینه سازی ظهور را « خیانتی سهمگین » دانستند :

« مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمدارى حضرت حجت- ارواحنافداه- است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادى و مادى اگر لحظه‏اى مسئولین را از وظیفه‏اى که بر عهده دارند منصرف کند، خطرى بزرگ و خیانتى سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهورى اسلامى تمامى سعى و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولى این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانى اسلام است منصرف کند. »
صحیفه نور ج‏21 ص 327

امام راحل در راستای تذکر حضور ولی عصر ارواحنا فداه در پیامی به مناسبت نیمه شعبان مردم را آماده باش برای درک حضور حضرت علیه السلام می دادند :

« من امیدوارم که در این عید سعید مردم به تمام معنا جشن بگیرند و خودشان را مهیا کنند از براى زیارت امام زمان- سلام اللَّه علیه- » صحیفه نور ج‏12 484

ایشان به شدّت از سخن انقلابی نمایانی که کشور را مستقل از امام زمان علیه السلام می دانستند برافروخته می شدند :

« استقلالى که تو [ى‏] آن امام زمان نیست، آزادى که تو [ى‏] آن قرآن نیست، آزادى که در آن پیغمبر اسلام نیست. ملت ما این را مى‏خواهد؟ خونش را داد براى این؟ »
صحیفه نور ج‏7 461

بنابراین کسانیکه به شدّت با نام و یاد امام زمان علیه السلام می جنگند و هشت سال دولتی که بر اساس گفتمان امام خمینی احیاگر نام امام عصر علیه السلام در جهان بود را سمّ مهلک می دانند در تحریف انقلاب حنجره ی شیطان هستند ، امام راحل یکی از خصوصیات منحرفین از امام زمان علیه السلام را که اتفاقاً شاخصه ی اصلی حجتیه ها و ولایتی های بی ولایت است همین بی تفاوت کردن مردم در قبال امر حیاتی ظهور می دانند که درباره انحراف این گروه می فرمودند :

« یک دسته دیگرى بودند که انتظار فرج را مى‏گفتند این است که ما کار نداشته باشیم به اینکه در جهان چه مى‏گذرد، بر ملت‏ها چه مى‏گذرد، بر ملت ما چه مى‏گذرد؛ به این چیزها ما کار نداشته باشیم، ما تکلیف‏هاى خودمان را عمل مى‏کنیم، براى جلوگیرى از این امور هم خود حضرت بیایند ان شاء اللَّه، درست مى‏کنند؛ دیگر ما تکلیفى نداریم ، تکلیف ما همین است که دعا کنیم ایشان بیایند و کارى به کار آنچه در دنیا مى‏گذرد یا در مملکت خودمان مى‏گذرد، نداشته باشیم. … »

صحیفه نور، ج‏21، صص 14 تا 16

مسلماً وقتی این انحراف توسط نامحرمان در این مسیر شکل گرفت محتوای انقلاب ما به جای امام عصر علیه السلام از لندن و نیویورک و سانفرانسیسکو تغذیه می شود و جنگ احزاب فارغ التحصیلان خاستگاه شیطان را با دولتی که احیاگر نام صاحب اصلی انقلاب است را می بینیم که جسورانه و بی پروا بدون بیم از پیگرد قضایی از خون ریزی برای کور کردن این مسیر نورانی نیز می گویند !

حال که دو سال دکتر احمدی نژاد سکوت کرده و عدم دخالتش در انتخابات آینده محرز شده و بهانه ها کنار رفته ، علت اصلی دشمنی ها با این موضع گیری ها افشا شده ، که تمام کینه ها به ایشان برای احیای نام امام عصر علیه السلام بوده است !

مسلّم است اگر در نظام ، امام زمان گم شود جنود شیطان قبله ملّت را به سمت کدخدایان قلّابی منحرف می کنند و به جای رازق مطلق ، نان و آب ملّت را هم از شیطان دریوزگی می کنند !

یادمان نرفته سخنگوی دولت 11 را که در رقابت انتخابات 84 در مناظره با نماینده ی دکتر احمدی نژاد ، چراغانی نیمه شعبان را به سخره گرفت و پاسخ کوبنده ای از ملت امام زمانی گرفتند ، بنابراین سال 92 دیگر با این چهره ظاهر نشدند ، مسلماً جریانی که دستور جمع آوری تابلوهای دعای فرج از دفاترش را می دهد با مکتب امام خمینی تضاد و دشمنی دارد !

و در این بازار مکّاره دین فروشان مرتزق از لباس دین و کم سوادانی بی معرفتی که منبرهای میلیونی شان زبان زد است به هتاکی به تشخیص رهبری عزیز انقلاب و امثال مرحوم آیت الله بهجت ها می پردازند ! در صورتیکه این بزرگواران زنده کردن نام امام عصر علیه السلام در سازمان ملل را از شاخصه های برجسته دکتر احمدی نژاد می دانند ، البته چنین موضع گیری هایی شگفت انگیز نیست !

برخی بی اعتقادی خود به ولی الله الأعظم ارواحنا فداه را چنین پشت هتاکی به سرباز ایشان پنهان می کنند !

روحانیت آگاه و خداترسی که سال ها گمنام و بی منت به تبلیغ دین می پردازند ، باید در این برهه صفشان از چسبیدگان به اولیگارشی و مرتزقین از قدرت طلبان یغماگر جدا شود و امام راحل نیکو درباره ی آخوندهای درباری فرمودند که :

« روزى که ولى اللَّه الأعظم، امام عصر- عجل اللَّه تعالى فرجه الشریف ظاهر شوند و در کعبه نداى عدالت سردهند و بر خلاف ظالمان و کافران فریاد کشند، همین آخوندها هستند که او را تکفیر کنند و از ستمگران پشتیبانى نمایند. خداوند ان شاء اللَّه تعالى اسلام و مسلمین را از شرّ ستم پیشگان نگهدارى فرماید. » صحیفه نور ج‏19 25

و إن شا الله این جداسازی و صف بندی همان صف بندی آخرالزّمانی خواهد بود .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: