تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴ - ۰۰:۵۰ کد مطلب 61182

نماینده آمریکا در سازمان ملل: تحریم‌ها علیه ایران به قوت خود باقی است

معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل روز گذشته گفت تحریم‌های ضدایرانی همچنان تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته‌ای ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش میدان72 معاون نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل متحد از پابرجا ماندن تحریم‌های فعلی تا توافق نهایی با ایران خبر داد.

به نوشته وبگاه خبری روسی «وستنیک»، «میشل سایسن» معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در سخنانی ضمن ابراز آرزوی موفقیت برای مذاکره کنندگان تاکید کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد تا جایی که می‌شود باید به قطعنامه‌های قبلی درباره موضوع هسته‌ای ایران پایبند باشد و البته تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران همچنان به قوت خود باقی است.

این دیپلمات آمریکایی در ادامه تاکید کرد که اگر توافق حاصل شود، آنگاه ازشورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست می‌شود تا به مفاد تحریم‌های قبلی خاتمه دهد و یا محدودیت‌های ادامه‌دار را در نظر خواهد گرفت.

بر پایه این گزارش، «ولادیمیر صفرانکوف» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد نیز البته در مغایرت با سخنان همتای آمریکایی خود بر تداوم تلاش‌های کشورش برای حل مشکلات برجا مانده و رفع تحریم‌ها بر ایران تاکید کرد.

این در حالی است که نماینده انگلیس در شورای امنیت سازمان ملل روز سه‌شنبه گفت: «با وجود زمان اندک باقی مانده تا مهلت مذاکرات هسته‌ای، اما هنوز موضوعات مهمی باقی مانده که باید حل شود.»

«متیو ریکرافت» که روز سه شنبه در نشست کمیته تحریم های ایران شورای امنیت سازمان ملل صحبت می کرد، با بیان اینکه مذاکرات هسته ای در «برهه ای مهم» قرار دارد و چند روز تا پایان مهلت آن باقی مانده، گفت اگر توافق نهایی بر اساس مولفه‌های به دست آمده در شهر لوزان سوئیس شکل بگیرد، «توافقی بسیار خوب» خواهد بود و اطمینانی بلندمدت به کشورهای مذاکره‌کننده با ایران می‌دهد.

وی افزود: «با این حال، کارهای زیادی مانده و وقت بسیار اندک است. هنوز موضوعات مهم سیاسی و فنی باقی مانده که باید پیش از رسیدن به یک توافق نهایی، حل شوند. دیپلمات‌ها و کارشناسان فنی 3+3 و ایران در حال حاضر در تلاش برای نهایی کردن توافق جامع تا 30 ژوئن (9 تیر)، در حال دیدار هستند.»

نماینده انگلیس در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «در حالی که مذاکرات ادامه دارد، بخش اعظم تحریم ها پابرجاست و باید به اجرای کامل آن‌ها ادامه داد. این شامل تمام تحریم های سازمان ملل و تمام تعهدات کشورهای عضو بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص است. برداشتن تحریم‌ها باید به عنوان یک مشوق عمل کند تا ایران در مذاکرات با توافقی جامع، موافقت کند.»

وی با بیان اینکه رسیدن به توافق نهایی هم برای کشورهای خارجی و هم برای ایران خوب و دارای منافع است، مدعی شد که لندن به دنبال آینده‌ای بهتر برای ایران است.

ریکرافت گفت: «اگر ایران این فرصت را از دست بدهد، با چند سال دیگر انزوا و ضربه به مردمش، اقتصادش و جایگاهش در منطقه مواجه خواهد شد. امیدواریم که این اتفاق نیفتد. بنابراین، برای کمک به حصول اطمینان از آینده ای بهتر برای ایران، ما همه تلاش خود را برای رسیدن به توافقی جامع، انجام میدهیم. انتظار داریم ایران همین کار را بکند.»
منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: