تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴ - ۱۳:۰۵ کد مطلب 61224

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن گشایش یافت

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عصر چهارشنبه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس گشایش یافت.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ،نمایشگاه امسال با شعار «همدلی و همزبانی در پرتو قرآن» ، توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران و بسیاری از سازمان ها و نهادها با بودجه ای به میزان نصف بودجه نمایشگاه سال گذشته از فردا (پنج شبنه) هفتمین روز از بهار قرآن، میزبان جامعه قرآنی و علاقه مندان به کتاب الهی است.

نمایشگاه بیست و سوم بخش های متنوعی دارد که می توان به سازمان ها و نهادها، حوزه، دانشگاهی، حجاب و عفاف، مراسم و مناسبت ها ، آموزش و پرورش ، مکتوب، هنرهای نمایشی، هنری و میراث، فروش ناشران، محصولات هنری، خادمان قرآن، رسانه های دیجیتال و همچنین بین الملل اشاره کرد.

در نمایشگاه امسال نشست های علمی و تخصصی از سوی بخش های مختلف نمایشگاه برگزار خواهد شد.

در بخش فروش محصولات قرآنی 222 ناشر داخلی بیش از 16 هزار عنوان کتاب ارائه می کنند و 21 ناشر از کشورهای عربی نیز سه هزار و 574 عنوان کتاب عرضه می کنند که تمامی کتاب ها در 2 سالن و 210 غرفه جا نمایی شده است.

در بخش محصولات قرآنی 58 غرفه آثاری همانند تابلو فرش، معرق و منبت ارائه می کنند و در بخش آموزش و پرورش نیز 13 غرفه تشکیل شده و در بخش رسانه های دیجیتال 50 شرکت و موسسه به ارائه 3 هزار نرم افزار قرآنی در حوزه های قرآن و عترت و حدیث می پردازند.

بخش عفاف و حجاب نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین بخش ها با حضور 117 شرکت کننده برنامه های خود را در فضایی بالغ بر هزار و 700 متر مربع ارائه می کنند.

بخش حوزوی نیز ابتکار به خرج داده و نمایشگاه را به محلی برای ارتباط مردم با دفاتر آیات عظام عبدالله جوادی آملی، ناصر مکارم شیرازی، سیدموسی شبیری زنجانی و لطف الله صافی گلپایگانی تبدیل می کند و با حضور 80 موسسه حوزوی در قالب 23 غرفه تلاش های یک ساله حوزه های علمیه را به نمایش می گذارد.

امسال 45 نهاد دولتی و موسسه برتر قرآنی در بخش موسسات و نهادها حضور پیدا می کنند و برنامه جدیدی را در قالب سرای اهل نظر به منظور گفت و گو با پیشکسوتان قرآنی تدارک دیده است.

بخش بین الملل نیز از دهم تیر با حضور هنرمندان و اندیشمندانی از کشورهای عراق، سوریه، بوسنی، فرانسه، پاکستان، اندونزی، ترکیه، نیوزیلند و افغانستان آغاز به کار می کند و این بخش بیشتر از یک هفته میهمان نمایشگاه قرآن نخواهد بود.

درهای بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از ساعت 19 تا 24 به روی مردم باز می شود و تا 23 تیر ادامه دارد.

**چمران: کشورهای اسلامی در صورت تمسک به قرآن پیروز می شوند

رییس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در باغ موزه دفاع مقدس با انتقاد از برخی کشورهای اسلامی که تنها به ظاهر اسلام بسنده کرده و باطن آن را فراموش کرده اند گفت: قطعا و یقینا کشورهای اسلامی در صورت تسمک به قرآن به پیروزی دست خواهند یافت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مهدی چمران بعدازظهر امروز چهارشنبه افزود: نتیجه توجه به اسلام ظاهری ایجاد گروه های تروریستی مانند داعش است زیرا که آنها نیز فقط به ظاهر قرآن بسنده کرده اند.

وی برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را از جمله افتخارات شهر تهران عنوان کرد و گفت: امروز را نمی دانم اما دو سال پیش شهر تهران اولین شهر قرآنی جهان بود که پس از آن شهرهای قم و مکه مکرمه قرار داشتند.

چمران خاطرنشان کرد: در راستای توسعه فرهنگ قرآنی می بایست در شهری که مقام اول قرآنی را در جهان داراست نمایشگاه در خور برگزار شود که قطعا زندگی سعادتمنادنه و پیروزمندانه را برای ملت مسلمان رقم خواهد زد.

وی در پایان نیز اظهار داشـت: انشاالله که ملت و کشور ما و تمامی مردم و مسوولین قرآن کریم را الگوی خود و اولین و آخرین منشور اجرایی در امور خود قرار دهند.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا پایان ماه مبارک رمضان در باغ موزه دفاع مقدس دایر است .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: